به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش کرد که «پونگی-ری» تنها سایت شناخته شده آزمایش اتمی کره شمالی روز پنجشنبه (امروز) تخریب شد.

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش کرد، کره شمالی امروز در حضور خبرنگاران خارجی و انجام چندین انفجار و ظرف چندین ساعت، سایت آزمایش اتمی خود را تخریب کرد.

 

بنا بر گزارش یونهاپ، سایت پونگی-ری در «کیلجو» واقع در استان «هامگیونگ شمالی» بعنوان یکی از مهم‌ترین تأسیسات برای برنامه اتمی کره شمالی به شمار می‌رفت.

 

پیش از این، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی پیش از دیدار برنامه‌ریزی شده ماه آینده خود با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، از تصمیم خود برای تعطیل کردن این سایت اتمی خبر داده بود.

 

بعد از آنکه سران دو کره دیداری تاریخی در روستای آتش بس مرزی در روز 27 آوریل (7 اردیبهشت) داشتند، کره شمالی با خلع سلاح اتمی و تخریب سایت آزمایش اتمی خود موافقت کرد. در آن دیدار تاریخی مقرر شد، سران کره شمالی و آمریکا نیز با یکدیگر دیدار کنند و دیدار دومی میان مقامات دو کره برگزار شود.

 

هفته گذشته یک روز پیش از دیدار دوم مقامات دو کره، به دلیل برگزاری رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی در شبه جزیره کره، کره شمالی این دیدار را لغو و تهدید به لغو دیدار با آمریکا کرد.

 

انتهای پیام/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
کره شمالی روز پنجشنبه (امروز) در حضور خبرنگاران خارجی و با انجام چند انفجار، سایت آزمایش اتمی خود را تخریب کرد.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
44%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
12%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
43%