کلاس آزادی بیان در بیت رهبری

بازدید : 268
۱۳۹۷ سه شنبه ۸ خرداد

مجله فارس پلاس؛ سیامک شادکام: عصر روز دوشنبه 7 خردادماه  دیدار رمضانی  تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان  با رهبر انقلاب برگزار شد و دانشجویان در فضایی صمیمانه، با شور و نشاط جوانی و همراه با آرمان خواهی و نگاهی انتقادی به مسائل، انتقادات خود از دستگاه‌های مختلف کشور را در حسینیه امام خمینی(ره) به گوش شخص اول کشور رساندند.

 

در دیدار دیشب،   11 نفر از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دیدگاه‌ها و نظرات خود را درباره مسائل کشور بیان کردند.

یکی از این  دانشجویان، سحر مهرابی، عضو شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم بود که سخنان او با واکنش های متفاوتی انجام شد.

این دانشجوی اصلاح طلب که پیش از این در توییتی از حسن روحانی رئیس جمهور انتقاد کرده بود که در دیدار رمضانی دانشجویان با ریاست جمهوری مانند خیلی از تشکل ها و دانشجویان حضور نداشته در حالی که در انتخابات 96 از حسن روحانی حمایت کرده بوده است اما دیشب به بیت رهبری آمد و در مقابل مقام معظم رهبری سخنرانی کرد. 

 

کاربران فضای مجازی به این حاشیه ها واکنش های متفاوتی نشان دادند که در ادمه با هم می خوانیم:‌

 

یکی از کاربران با درج عکس توییت چند روز پیش این دانشجوی اصلاح طلب که از حسن روحانی انتقاد کرده بود، نوشته است:‌خانم  سحر مهرابی از دانشجویان اصلاح طلب که امشب به عنوان یکی از سخنرانان افطاری دانشجویی رهبرانقلاب، تندترین و صریح ترین انتقادات را مطرح کرد؛ در دیدار دانشجویی روحانی حتی مجال صحبت هم پیدا نکرده بود چه رسد به انتقاد!

حسین دلیریان نیز نوشته است:‌ امشب  سحر مهرابی نماینده مدیران نشریات دانشجویی مقابل رهبرانقلاب در دیدار دانشجویان، خیلی صریح نظراتش رو گفته و رهبری هم به صحبتای ایشون گوش کردن فارغ از اینکه حرفای این خانم غلط بوده یا درست، این حقیقتا  اوج دموکراسی است، در مقابل کدام رهبر جهان میتوان اینقدر و صریح صحیت کرد؟

 

قلهکی نیز با اشاره به یکی از بیانات مقام معظم رهبری نوشت: سحر مهرابی دختری که امشب تندترین انتقادات و حتی تهمت‌ها رو به رهبری و نهادهای زیرمجموعه ایشان وارد کرد و ایشان با آرامش تمام، شنیدند صحبت‌هایش را *این مثال عینی وجود "آزادی بیان" در کشوره که رهبری پیش‌تر در سخنرانی‌هایشان به آن اشاره کردند

 

یکی دیگر از واکنش های جالب به دیدار دیشب، توییتی بود که کاربری با نام "شی نا" نوشت که در آن به تفاوت خطاب کردن منتقدان بین مقام معظم رهبری و دکتر روحانی اشاره کرده است: فرق است بین کسی که منتقدانش را پرشور و با انگیزه و اینده ساز کشور میبینید با کسی که منتقدانش را بیسواد بی شناسنامه ناقص العقل تخریبگر افراطی بروند به جهنم خطاب میکند!

 

کبری آسوپار نیز توییت کرد:‌ صحبت‌های سحر مهرابی جدید نیست؛ کمی صراحت بیشتر دارد که لابد اگر می‌دانست رهبر متن مکتوب را برای مطالعه می‌گیرند، بجای این تندی‌ها مستدلش می‌ساخت و به جریان همفکرش، نزد رهبری وزن می‌داد. برخورد رهبری هم در گرفتن متن و در واقع تحویل گرفتن انتقاد جدید نیست؛ این بار به چشم آمده است.

 

عباس کلاهدوز که خبرنگار نیز می باشد مشاهدات خود درباره سخنان سحر مهرابی را اینگونه نوشته است: خانم سحر مهرابی پشت تریبون رفت،بیانیه سیاسی خواند و نوشته عناصرافراطی اصلاح‌طلب را روخوانی کرد. رهبری به دقت سخنانش‌ را گوش دادند. در لابلای اظهاراتش خواستار رفع حصر کودتاچیان شد. دانشجویان هم‌ با شعار مرگ بر فتنه گران به استقبالش رفتند.

 

زینب حسنی نیز توییت کرده است: در شرایطی که برخی مدیران دولتی گاها دسته چندم ، اجازه ی دیدار و حرف زدن ارباب رجوع رو نمیدن  سحر مهرابی دیدار رهبری میره و بی هیچ ترسی نقدهای تندی میکنه وجوابهای حکیمانه وپدرانه ی رهبری رو می شنوه! این یعنی اوج دموکراسی و آزادی بیان

امیر نجفی از دیگر دانشجویانی بود که در این دیدار حضور داشته و روایت می کند: اوج دموکراسی فقط اینجا که سحر مهرابی به چشمان رهبری زل زده و انتقادات تندی را از نحوه عملکرد ایشان بر زبان می‌آورد و هنگامی که حاضرین در جلسه به سخنان او اعتراض میکنند رهبری دستشان را بالا می‌آورند تا این دختر دانشجو حرفش را بزند.

 

یکی دیگر از فعالان مجازی نیز نوشت: کدوم یک از این مدعیان آزادی بیان داخلی حاضرن مثل رهبری بشینن پای انتقادات شدید دانشجویان؟! خاتمی؟ روحانی؟مرحوم هاشمی ؟

 

میلاد شارعی با اشاره به عدم دعوت  از برخی تشکل های اصلاح طلب و سحر مهرابی در افطاری دفتر ریاست جمهوری نوشته است:‌ وقتی سحر محرابی به افطاری نمایشی حامی اش در انتخابات پشت پا میزند و با تندترین ادبیات از تریبون رسمی حرف هایش را در بیت رهبری میزند، یعنی او هم خوب فهمیده ‌که تنها پناهش ‌"آقا"یی است که همچون پدری دلسوزانه نقدهایش را میشنود و او را به جهنم حواله نمیدهد!! ‌

 

مرتضی پیرزاد نیز با زبانی طنز نوشته است: اگه از سخنرانی سحر مهرابی جلوی رهبری شاد شدی ولی بازم معتقدی آزادی بیان در مملکت نیست، مواظب تسمه تایمت باش عزیزجان!!

 

یکی دیگر از کاربران نوشت: خیلی از حرفهای سحر مهرابی خوب و به جا بود ولی ای کاش نویسنده متن ایشون موقعی که مقابل رئیس جمهور سخنرانی می کرد هم شفافیت ،وقت گذاری برای رسیدگی به مشکلات معیشتی،دقت در به کارگیری نیروهای دوتابعیتی،عدم ریخت و پاش درسطح مدیران،اعتمادبه نفس درسطح بین الملل و... را مطالبه می کرد.

 

یکی دیگر از کسانی که شب گذشته در حسینیه امام حضور داشته است، توییت کرد: خانم حسنی جمشیدی و خانم سحر مهرابی متن سخنان‌شان را به درخواست رهبر انقلاب به ایشان تحویل دادند. این رفتار یعنی توجه حداکثری رهبر انقلاب به جوانان و دانشجویان و پیگیری مطالباتشون ، حتی اگ منتقد باشن

 

دیگری نوشته است:‌ اوج دموکراسی یعنی مقابلِ عالی ترین مقامِ رسمیِ کشور هر مطلبی که دلتْ خواست بگی آنهم از تریبونِ رسمی، وبعد ازنبودِ همانْ دموکراسی وآزادی لب به اعتراض باز کنی!

 

انتهای پیام/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
کاربران فضای مجازی به سخنرانی دیشب دانشجویان در حسینیه امام خمینی(ره)‌ واکنش‌های متفاوتی نشان دادند.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
41%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
14%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
44%
 
رهبر انقلاب: می‌خواهند با سند ۲۰۳۰ برای آمریکا و انگلیس سرباز و رعیت درست کنند
رهبر انقلاب: می‌خواهند با سند ۲۰۳۰ برای آمریکا و انگلیس سرباز و رعیت درست کنند
بازدید : ٣٣
رهبر انقلاب اسلامی در مرقد امام خمینی(ره) و گلزار شهدا حضور یافتند
رهبر انقلاب اسلامی در مرقد امام خمینی(ره) و گلزار شهدا حضور یافتند
بازدید : ١١٥
مسؤولان نقاط ضعف و خطاهای احتمالی را شناسایی و پیگیری کنند
مسؤولان نقاط ضعف و خطاهای احتمالی را شناسایی و پیگیری کنند
بازدید : ٧٩
دانشجویان ایرانی در هر نقطه‌ای می‌توانند پیشگام بی‌نیاز کردن کشور از بیگانگان باشند
دانشجویان ایرانی در هر نقطه‌ای می‌توانند پیشگام بی‌نیاز کردن کشور از بیگانگان باشند
بازدید : ٨٨
فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل الگوی پیشرفت ایران در ۵۰ سال آینده
فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل الگوی پیشرفت ایران در ۵۰ سال آینده
بازدید : ١٤١
گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهیم داد
گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهیم داد
بازدید : ١٢٦
دشمن می‌داند که یک موشک بزند ده تا می‌خورد/ سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به 190هزار سو را آماده کند
دشمن می‌داند که یک موشک بزند ده تا می‌خورد/ سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به 190هزار سو را آ...
بازدید : ٢٤٥
رهبر معظم انقلاب: 6 تجربه و درس مهم درباره آمریکا /اروپا نشان‌داده در حساس‌ترین موارد با آمریکا همراه است
رهبر معظم انقلاب: 6 تجربه و درس مهم درباره آمریکا /اروپا نشان‌داده در حساس‌ترین موارد با آمریکا همرا...
بازدید : ٢١٦
رهبر انقلاب:رویش‌های جدید انقلابی و اسلامی را نباید دستِ‌کم گرفت
رهبر انقلاب:رویش‌های جدید انقلابی و اسلامی را نباید دستِ‌کم گرفت
بازدید : ٢٥٧
رهبر انقلاب:حذف فلسفه از حوزه علمیه قم موجب خواهد شد افرادی کم‌عمق، متصدی تبیین و تدریس این علم شوند
رهبر انقلاب:حذف فلسفه از حوزه علمیه قم موجب خواهد شد افرادی کم‌عمق، متصدی تبیین و تدریس این علم شوند
بازدید : ١٩٠
رهبر انقلاب: وزارت اطلاعات باید صد در صد انقلابی بماند/ دستگاه‌ها درخصوص صلاحیت افراد طبق نظر وزارت اطلاعات عمل کنند
رهبر انقلاب: وزارت اطلاعات باید صد در صد انقلابی بماند/ دستگاه‌ها درخصوص صلاحیت افراد طبق نظر وزارت ...
بازدید : ١٨٧
آذری جهرمی: فتوای راهبردی رهبری مسیر را برای صیانت از حریم خصوصی در پیام‌رسان‌های داخلی هموار کرد
آذری جهرمی: فتوای راهبردی رهبری مسیر را برای صیانت از حریم خصوصی در پیام‌رسان‌های داخلی هموار کرد
بازدید : ١٧٢
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو