وزیر ورزش و جوانان در گفت و گوی اختصاصی در واکنش به پاسخ به این اظهار نظر که شیخ احمد الفهد الصباح، در نشست خبری اعلام کرد که شورای المپیک آسیا از ورزش ایران حمایت کرده و نباید هیچ انتخاباتی در ایران برگزار شود. آیا وزارتخانه انتخابات این فدراسیون‌ها را لغو می‌کند یا آن را برگزار خواهد کرد، تصریح کرد: ما قصد مجادله با هیچ یک از مجامع را نداریم. کشور ایران بزرگ است. آنها باید به روند دموکراتیک همه کشورها احترام بگذارند، چون ما این کار را می‌کنیم. من زیاد وارد انتخابات کمیته ملی المپیک نمی‌شوم. انتخابات این کمیته‌ روند کسل کننده‌ای دارد و باید هشت ماه پیش انجام می‌شد. هر بهانه جویی که صورت گرفته است، در واقع حسادت به ورزش ایران به حساب می‌آید.
 
عباسی با بیان این که امیدوارم مقامات آسیایی‌ به روند دموکراتیک در ایران احترام بگذارند، تصریح کرد: امیدوارم که مسئولان آسیایی به ما احترام بگذارند. هیچ فدراسیونی خلاف قاعده حرکت نکرده است و تاکنون همه انتخابات فدراسیون‌ها دموکراتیک برگزار شده است. اگر باز هم انتخابات به تعویق بیفتد خلاف منشور المپیک است. اساسا منشور المپیک حق را به اعضای مجامع فدراسیون‌ها داده که درباره برگزاری انتخابات تصمیم بگیرند. امیدوارم که فضای خوبی حاکم شود. نمی‌توان جلوی نظام دموکراتیک را گرفت.
 
وزیر ورزش و جوانان درباره عملکرد بسیار خوب تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی با کسب یک پیروزی برابر ایتالیا، یادآور شد: در این دوره تیم ملی با اقتدار در جهان حاضر شد. ما اولین بار است که در لیگ جهانی شرکت ‌کرده‌ایم و خوشبختانه پایه تیم والیبال برای حاضر شدن در میادین جهانی گذاشته شد. در عین ناباوری تیم ایران با عملکرد قوی و برجسته‌اش قهرمان اروپا و تیم بزرگی همچون ایتالیا را شکست داد. این یعنی والیبال جهان باید روی ایران حساب ویژه‌ای باز کند. من از اعضای تیم ملی و کادر فنی تشکر می‌کنم که با دعای خیر و همت بازیکنان اتفاقات ماندگاری در والیبال ایران ثبت شد.
 
عباسی درباره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا ، تصریح کرد: بازی‌های آسیایی یکی از دوره‌های ورزشی جهان است که باید پذیرفت بعد از المپیک بسیار مهم است. بازی‌های آسیا در جهان بسیار مهم است. ما رتبه چهارم را در بازی‌های آسیایی در اختیار داریم. در این بازی‌ها و پس از آن در فاصله یک سال آینده باید برای حفظ نتایج قبل و ارتقای آن تلاش کنیم.
 
وزیر ورزش و جوانان همچنین در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش دیگر مبنی بر این که یزدانی خرم، اعلام کرده به دلیل حضور نداشتن در انتخابات کشتی از شما شکایت خواهد کرد، خاطر نشان کرد: کار خودتان را بکنید. من درباره حرف‌های جزئی آدم‌های دیگر و مسائل جزئی پاسخی نمی‌دهم. درباره ایشان طبق قواعد عمل کنند.
 
عباسی در پاسخ به خبرنگاری که گفت مردم با انتخاب کامبوزیا به عنوان مدیرعامل پرسپولیس مخالفت کردند که رویانیان ابقا شد، تصریح کرد: در ورزش ما برخی فضا سازی می‌کنند نباید این مسائل را به نام مردم ثبت کرد. رویانیان چند ماه پیش ماموریت داشت. برای بودنش باید تکلیفش را روشن کند. وزارت ورزش و جوانان نظر خاصی در این باره ندارد. فعلا او باشگاه پرسپولیس را اداره کند تا سجادی از میان کاندیداها یک نفر را برای مدیر عاملی باشگاه پرسپولیس تعیین کند. ماندن رویانیان دست ما نیست او کارمند دستگاه نظامی است. افراد دیگری باید بیایند. ما از باشگاه پرسپولیس حمایت می‌کنیم. باید بین کاندیداها بگردند و با همکاری ایشان روند پرسپولیس بهتر شود. من موافقم که با اقتدار کار کنند. در هر حال سجادی مدیرعامل پرسپولیس را تعیین می‌کند.
 
وزیر ورزش و جوانان در پاسخ دیگر پرسش مبنی بر این که چرا علی‌رغم نامه‌های مکرر ساور به باشگاه‌های سرخابی، این باشگاه‌ها طراز مالی خودشان را اعلام نکردند، گفت: باید سازماندهی منظم شود و از نظر ایمانی و اخلاقی موضوعات مالی مشخص باشد. این باشگاه‌ها حرفه‌ای هستند و باید به عنوان الگوهای اخلاقی بدرخشند. بی‌نظمی‌هایی از نظر مالی وجود دارد که باید ساماندهی شود.
 
عباسی در واکنش به این پرسش مبنی بر این که فدراسیون فوتبال مبلغ 30 میلیارد تومان برای حضور موفق در رقابت‌های جام جهانی برزیل برآورد کرده و آن را به ریاست جمهوری ارائه کرده است، آیا این بودجه در اختیار فوتبال قرار می‌گیرد و شما حمایتی از فدراسیون خواهید کرد؟ گفت: من قبلا هم گفته‌ام که هر دو باشگاه را کاملا جدی حمایت می‌کنیم. این باشگاه‌ها باید پایه حرفه‌ای و قوی داشته باشند، تیم ملی هویت ملی یک کشور است. این موضوع جزو آبروی ما است و باعث اقتدار کشور است. ما در وزارتخانه خیلی قوی ایستاده‌ایم. دولت هم حمایت می‌کند . تاکنون هم ما حمایت ‌کرده‌ایم از ملت هم تشکر می‌کنیم. از این پس هم لازم باشد باز هم از تیم ملی فوتبال حمایت خواهیم کرد.
 
عباسی درباره کمک مالی به فدراسیون فوتبال برای جام جهانی اضافه کرد: فدراسیون از ما کمک خواست. نگرانی روی مسائل مالی وجود ندارد.
 
عباسی همچنین در پاسخ به خبرنگاری که پرسید برخی از ملی‌پوشان و کادر فنی تیم ملی فوتبال پاداش راهیابی به جام جهانی را دریافت نکرده‌اند، تصریح کرد: همه پاداش را گرفته‌اند. من خودم در جلسه با رییس جمهور حضور داشتم. عینا پاداش به فدراسیون پرداخت شد./ایسنا
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
محمد عباسی درباره برگزاری انتخابات فدراسیون‌های کشتی و اسکیت،گفت: برای انتخابات این فدراسیون‌ها مجامع‌شان تصمیم گیری می‌کنند و وزارتخانه در این باره دخالتی ندارد.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
27%
 
متوسط
13%
 
ضعیف
59%