حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر با اشاره به نشست اخیر خود با اعضای سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان اظهار کرد: بسیج دانشجویی با توجه به قدرت نرم خود و نفوذی که در بین اقشار تحصیل‌کرده دانشگاهی دارد، باید در آگاهی‌بخشی درباره خطرات پیوستن به FATF برای مردم روشن‌گری کنند.

 

وی افزود: اقداماتی که بسیج دانشجویی در هفته‌های اخیر انجام داده، به افزایش سطح آگاهی اقشار مردم درباره خطرات پیوستن الحاق جمهوری اسلامی ایران به معاهده بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم کمک کرده است که این نوع روش‌های آگاهی‌بخشی باید ادامه یابد.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آمریکا و هم‌پیمانان آن‌ها پس از شکست‌های پی‌درپی در برابر جمهوری اسلامی ایران تمرکز خود را بر تحریم اقتصادی ملت ایران قرار دادند و از آن جا که کشورمان در این سال‌ها توانسته با ارتباط با کشورهای مختلف به‌ نوعی از دام تحریم‌های آمریکا و هم‌پیمانان آنان بگریزد، برنامه تحریم هوشمند و فلج‌کننده ایران را در دستور کار قرار داده است.

 

حاجی دلیگانی ادامه داد: آمریکا به‌ خوبی دریافته است که در صورتی تحریم‌های خود علیه ملت ایران تأثیرگذار خواهد بود که تمامی تبادلات مالی و فعالیت‌های بانکی ایران را به‌ صورت زنده و برخط تحت نظر داشته باشد و با وادار کردن ایران به اصلاح قوانین داخلی خود و الزام این کشور به پیوستن به کنوانسیون‌های بین‌المللی به‌ اصطلاح حداکثر شفافیت در مبادلات بانکی و تبادلات مالی کشور ایجاد و با شناسایی روابط مالی کشور با کشورهای خارجی نفوذ و تأثیر تحریم‌ها و جریمه‌های خود را مشاهده کند.

 

وی خاطرنشان کرد: 9 ایراد الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته تا وکلای ملت با آگاهی کامل در جریان خطرات تصویب این کنوانسیون استعماری قرار گیرند.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخواردر مجلس تشریح کرد: یکی از ایرادات این کنوانسیون موسوم به FATF، تبعیت از تروریسمی است که آمریکا موافق آن است؛ این دولت زورگو و حامی رژیم غاصب صهیونیستی، جنبش‌های آزادی‌خواه همچون جنبش‌های حماس و حزب‌الله را گروه‌های تروریستی می‌داند و از گروه‌های واقعی تروریستی همچون داعش و جبهه «النصره» حمایت‌های مالی و نظامی می‌کند.

 

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی یادآور شد: براساس معاهده وین، کشورها در پیوستن به معاهدات بین‌المللی نمی‌توانند شرط بگذارند، در این صورت حتی اگر نمایندگان مجلس با شروطی به معاهده مبارزه با تأمین مالی تروریسم رأی آری بدهند از نظر مجامع بین‌المللی بی‌اعتبار است و فقط مصرف داخلی دارد.

 

حاجی دلیگانی به مثال دیگری درباره خطرات پیوستن به این کنوانسیون اشاره کرد و بیان داشت: کشورهای عضو این کنوانسیون از این‌ پس، قهرمانان ملی کشورمان را که با تروریست‌ها جنگیده‌اند را می‌توانند در فهرست تروریست‌های بین‌المللی قرار دهند.

 

وی در پایان تصریح کرد: مسؤولان کشور هوشیار باشند که آمریکا، کشورهای اروپایی عضو برجام و هم‌پیمانان عبری و عربی آن‌ها به دنبال تضعیف قدرت دفاعی و محدود ساختن نفوذ منطقه‌ای ایران پس از اجرای کنوانسیون‌های مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی یا پالرمو و کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم هستند.

 

انتهای پیام/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با تشریح خطرات پیوستن ایران به FATF گفت: بسیج دانشجویی با توجه نفوذی که در بین اقشار تحصیل‌کرده دانشگاهی دارد باید درباره خطرات FATF روشن‌گری کند.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
41%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
14%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
44%
 
وزیر دفاع: در حوزه صنایع موشکی 10 سال از کشورهای منطقه جلوتر هستیم
وزیر دفاع: در حوزه صنایع موشکی 10 سال از کشورهای منطقه جلوتر هستیم
بازدید : ١٢٢
FATF و تذکر یک نکته به رئیس مجلس
FATF و تذکر یک نکته به رئیس مجلس
بازدید : ١٦٨
تناقض‌های شگفت‌انگیز مدافعان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم/ انگیزه واقعی وارونه نمایی حقیقت چیست؟
تناقض‌های شگفت‌انگیز مدافعان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم/ انگیزه واق...
بازدید : ١٤٧
موافقان و مخالفان FATF چه کسانی هستند؟
موافقان و مخالفان FATF چه کسانی هستند؟
بازدید : ١٦٩
طرح استقلال بانک مرکزی از قوه مجریه در دستور کار مجلس/ نگرفتن مجوز FATF تخلف بزرگ دولت بود
طرح استقلال بانک مرکزی از قوه مجریه در دستور کار مجلس/ نگرفتن مجوز FATF تخلف بزرگ دولت بود
بازدید : ١٣٩
پیوستن به کنوانسیون CFT تضمینی برای خروج نام ایران از لیست سیاه ندارد
پیوستن به کنوانسیون CFT تضمینی برای خروج نام ایران از لیست سیاه ندارد
بازدید : ١١١
نمایندگانی که به «FATF» رای مثبت بدهند را به مردم معرفی می‌کنیم
نمایندگانی که به «FATF» رای مثبت بدهند را به مردم معرفی می‌کنیم
بازدید : ١٦٣
فروش خدمت سربازی|مناظره
٠١:٢٣:٢٢
فروش خدمت سربازی|مناظره
بازدید : ٨١٧
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛ قبل از برقراری سامانه هوشمند کارت سوخت، روزانه حدود ۴ میلیون لیتر بنزین در کشور قاچاق می‌شد
٣٩:٤٠
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛ قبل از برقراری سامانه هوشمند کارت سوخت، روزانه حدود ۴ میلیون لیتر بنزین...
بازدید : ٧١٠
ضرورت حمایت از 6 میلیون نیازمند/ با تصویب طرح حمایت از نیازمندان میزان دریافتیشان 591 هزار تومان می‌شود | گفتگوی خبری
٢٣:٠٨
ضرورت حمایت از 6 میلیون نیازمند/ با تصویب طرح حمایت از نیازمندان میزان دریافتیشان 591 هزار تومان می‌...
بازدید : ٢٠٣٠
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو