به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، هفته سوم تیر ماه در سالن‌های نمایشی تهران با نمایش‌های جدید همراه خواهد بود و از بین ژانرهای مختلف نمایشی غلبه با ژانر کمدی است.

 

نمایش خسیس به نویسندگی مولیر و کارگردانی مریم کاظمی از 21 تیر اجرایش را هر شب ساعت 20 در سالن اصلی تئاتر شهر آغاز می‌کند.

 

بازیگران این نمایش حسین محب اهری، جمشید جهانزاده، ساقی زینتی، افشین زارعی، هومن رهنمون، میلاد رمضانی ورجاوند، عرفان میدانلو، حسام کلانتری، حسین مزینانی، نازنین صفا، مهراد زمانی، فاطمه خدابنده لو، سعید قره داغلی، حسن همتی، سعید تاجیک، مهدی رمضانی، شادی کارآیین، نرگس صفامنش، سمیه بیگی، سعید طاهرخانی، مجید مظفری، تانیا زارع، شقایق اصلانی، پدرام قره خانی، بیتا اتفاق، سما احمدی، سبا کریمیان، امیرعلی بنی هاشم، باران خسرو نژاد، مانی مصحفی، فریماه کیهانی، افرا فردافشار هستند.

 

*خونه قمر خانم در فرهنگسرای نیاوران

 

نمایش خونه قمر خانم به نویسندگی و کارگردانی شهناز روستایی از چهاردهم تیر ماه تا دوازدهم مرداد ماه اجرایش را هر شب ساعت 20 به صحنه می‌برد.

 

بازیگران این نمایش مرجان صادقی، سارا عباسپور، شراره یوسفی، امیر حسین گلکار، مریم محسنی، سمانه شعبانی، پرنیا نقاشی هستند.

 

این نمایش در فرهنگسرای نیاوران سالن گوشه اجرا می‌شود.

 

داستان از این قرار است که زیور زن جوان و بیوه‌ای است که به همراه فرزند خردسالش در یک اتاق موروثی در خانه‌ای قمر خانمی به همراه فامیلش زندگی می‌کند .قمر خانم وصیت کرده که اگر کسی اتاقش را اجاره بدهد یا بفروشد از ارث محروم می‌شود .در پی بیوه شدن زیور حسادت زن‌های خانه مشکلاتی را برایش بوجود می‌آورد سرانجام این حسادت‌ها به نفع زیور تمام می‌شود و او را راهی خانه بخت می‌کند.

 

*نمایش دختر یانکی

 

نمایش «دختر یانکی» از هفدهم تیر ماه تا پانزدهم مرداد هر شب ساعت 20 به صحنه خانه نمایش مهرگان می‌رود.

 

این نمایش به نویسندگی نیل سایمون و کارگردانی روزبه شفیعی و بازی امیررضا نظری، فریناز نسرین، روزبه شفیعی است.

 

این نمایش درباره دو روزنامه نگار جوان است که در آپارتمانی کار و زندگی می‌کنند که ورود دختری به آپارتمان آنها زندگی این دو نفر را دچار تغییراتی می‌کند. سبک این نمایش اجتماعی است.

 

*اجرای نمایش ساعت‌ها در عمارت روبرو

 

نمایش «ساعت‌ها» به نویسندگی و کارگردانی فرگل موسوی در عمارت روبرو اجرا می‌شود.

 

نمایش «ساعت‌ها» به نویسندگی و کارگردانی فرگل موسوی از 19 تیرماه جاری هرشب ساعت 18 در مجموعه عمارت روبرو اجرا می‌شود. این نمایش داستان پسری است که روز تولد مادرش را به خاطر می آورد..

 

همچنین در زمان اجرای  این نمایش، نقاشی‌هایی از تماشاگران توسط آیدا ذاتی تهیه می‌شود که در نمایشگاهی با نام «لحظه‌ها» در گالری عمارت روبرو به نمایش در می‌آید و بازدید از این نمایشگاه هم تا 31 تیر ماه ادامه دارد.

 

پیش فروش بلیط‌های این نمایش در سایت تیوال آغاز شده و علاقمندان می‌توانند از طریق این سایت اینترنتی نسبت به خرید بلیط اقدام کنند.

 

*تلاش مذبوحانه ژان پل برشتوک پنجم برای تبدیل دنیا به‌جای بهتری ...

 

نمایش «تلاش مذبوحانه ژان پل برشتوک پنجم برای تبدیل دنیا به‌جای بهتری ...» به نویسندگی محمدحسین معارف و کارگردانی آناهیتا قرچه از نوزدهم تیر ماه تا 29 تیر هر شب ساعت 18 به صحنه پلاتو اجرای تئاتر شهر می‌رود.

 

تلاش مذبوحانه ژان پل برشتوک پنجم برای تبدیل دنیا به‌جای بهتری برای زندگی... تنها با خواندن نام نمایش خلاصه داستان دستتان می‌آید.

 

*مرگ به تماشاخانه شانو می‌آید

 

نمایش مرگ مى‌آید به نویسندگی و کارگردانی محمد کرمی از دهم تیر اجرایش را در تماشاخانه شانو آغاز و تا 24 تیر نیز اجرا خواهد داشت.

 

بازیگران نمایش بابک حضرى، نگار کمال خانى، فاطیما زارع، شمیم مجد الاسلامى، محمد بهترى راد، سارا نایب

مدیر تبلیغاتى: حسین فلاح پور هستند. داستان این نمایش درباره مردی است که می خواهد مرگ را بازی دهد.

 

*خواستگاری در خانه هنرمندان

 

نمایش خواستگاری به نویسندگی مهدی میرباقری و کارگردانی مسعود براهیمی از نوزدهم تیر ماه هر شب ساعت 21 اجرایش را در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان آغاز می‌کند.

 

بازیگران این کار مسعود براهیمی، دلارام ترکی، شاهده خدادادی، پیمان صفرزاده، مهدی ضیائیان پور، محسن مهری دروی هستند.

 

داستان این نمایش از این قرار است که روزی قرار است برای دختر خانواده خواستگار بیاید چاه توالت گرفته و آب تمام خانه را می‌گیرد!

 

*دلاک‌ها در پردیس تئاتر شهرزاد

 

نمایش دلاک‌ها به نویسندگی فرهاد نقدعلی و کارگردانی شهرام عبدلی از چهارم تیر اجرایش را در پردیس تئاتر شهرزاد آغاز و تا سی‌ام نیز ادامه دارد.

 

این نمایش با بازی بهرام ابراهیمی، عمار تفتی، جمشید صفری، علی عطایی حور، محمد باقر مرادی، مجتبی طباطبایی و شهرام عبدلی به صحنه می‌رود.

 

غلوم سیاه دسته‌ی مطرب‌ها سال‌ها برای رسیدن به عشقش شیرین، دختر ابرام (رییس دسته) به هر کاری در این دسته تن داده است و حال درچند قدمی رسیدن به معشوق خود است. شب حنا بندان غلوم، مصادف با کشته شدن دلاک مخصوص پادشاه شده و به دستور پادشاه چهل روز درِ گرمابه های شهر بسته است.

 

انتهای پیام/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
از نمایش‌هایی که در هفته سوم تیر ماه در تماشاخانه‌های تهران برای نخستین بار اجرایشان را آغاز می‌کنند می‌توان به «مرگ می‌آید»، «خواستگاری»، «ساعت‌ها»، «خونه قمر خانم» و «دختر یانکی» اشاره کرد.
 
الگو برداری جشنواره های ملی مثل جشنواره فیلم فجر از نمونه های خارجی مثل مراسم اسکار در این سال ها تا چه میزان به رشد فرهنگی کشور کمکم کرده است ؟
زیاد
36%
 
متوسط
20%
 
کم
42%