به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه (امروز) گفت تا زمانی که خلع سلاح اتمی کره شمالی کامل انجام نگیرد، تحریم‌ها برچیده نخواهند شد.

 

به نوشته خبرگزاری یونهاپ، بعد از دو روز مذاکره وزیر خارجه آمریکا با مقامات کره شمالی، پامپئو گفت با وجود آنکه مذاکرات با کره شمالی دلگرم‌کننده و سازنده بود، اما این به معنای تسهیل تحریم‌های کره شمالی نخواهد بود.

 

بلومبرگ نیز نوشت، پامپئو که بعد از سفر به کره شمالی اکنون به ژاپن سفر کرده، با «تارو کونو» وزیر خارجه ژاپن دیدار کرد و دو طرف بر لزوم همکاری به منظور نابودی کامل، غیرقابل بازگشت و قابل راستی‌آزمایی برنامه تسلیحات اتمی کره شمالی تاکید کردند.

 

وزیر خارجه آمریکا افزود، تحریم‌های اقتصادی علیه کره شمالی تا خلع سلاح کامل اتمی برقرار خواهد بود و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی متوجه تعهدی که پذیرفته، است.

 

در سفر به ژاپن، پامپئو با «شینزو آبه» نخست وزیر این کشور نیز دیدار کرد. آبه گفت‌وگوهای پامپئو برای خلع سلاح اتمی کره شمالی را تحسین کرد و افزود این اقدام نشان از رابطه بی‌نظیر در اتحاد ژاپن و آمریکا است.

 

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی نیز روز یکشنبه همزمان با حضور پامپئو در ژاپن، نتیجه گفت‌وگوهای عالی‌رتبه میان مقامات آمریکا و کره شمالی را ستود و آن را شروعی مهم برای تلاش به منظور خلع سلاح اتمی دانست.

 

پامپئو روز گذشته پیش از خروج از کره شمالی گفته بود «موضوعات و مسائل، پیچیده هستند اما ما تقریبا در تمام موضوعات کلیدی و مرکزی پیشرفت کرده‌ایم. در برخی حوزه‌ها، پیشرفت زیاد بوده و در برخی دیگر از حوزه‌ها هنوز کار بیشتری باید انجام شود».

 

سفر پامپئو به کره شمالی بیش از سه هفته بعد از نشست سران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور صورت گرفته است. در نشست سنگاپور سران دو کشور با امضای یک سند مشترک تعهداتی را پذیرفتند که از آن جمله خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره و دادن تضمین‌های امنیتی از سوی آمریکا به پیونگ یانگ بود.

 

انتهای پیام/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
وزیر خارجه آمریکا بعد از سفر دو روزه به پیونگ یانگ که آن را سازنده نامیده بود، تاکید کرد که تحریم‌های کره شمالی تا نابودی کامل و غیر قابل بازگشت برنامه تسلیحات اتمی این کشور، برچیده نمی‌شود.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
41%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
14%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
44%