روبن:در بایرن همیشه برای من جایی هست

بازدید : 1,738
۱۳۹۲ دوشنبه ۱۷ تير
"ده-این دپندنت"،در سر تیترش  به او  آقای اعتماد به نفس لقب داد و روزنامه "بلیک"چاپ سوئیس او را ناجی بایرن نامید.صحبت از بازیکن مطرح فینال لیگ قهرمانان اروپا،آرین روبن است.او توانست در دقیقه 89 دیدار با دورتموند گل پیروزی 1-2 را از آن  خود کند.در مصاحبه زیر او از فشار قبل از بازی و احساسات بعد از برد صحبت کرد..
 
*:آقای روبن،تا چه حد موضوع فینال  ذهن شما را مشغول کرده بود؟
 
- می توانم بگویم هر روز!همه ما منتظر راه یابی به فینال بودیم و همه در تبش می سوختیم. حتی در بوندس لیگا فینال لیگ قهرمانان بیشتر در ذهنیت تیم بود.این غیر قابل وصف است.ما در رویای فینال بودیم و حالا این رویا رنگ حقیقت به خود گرفت.
 
* در طی دوران حرفه ای خود،بازی های مهم زیادی را پشت سر گذاشتید.هیجان این دیدار تا چه حد بزرگ بود؟
 
- حس و هیجانش کمتر از حسی که در هواداران  هست،نبود.در هر حال وقتی هدف فتح قله پیروزی باشد،باید از ارتفاعات هم بالا رفت.هفته ها بحث نشریات ورزشی و رسانه ها فینال آلمانی لیگ اروپا بود.ما می خواستیم ببریم و همه توانائی خودمان را بکار گرفتیم.
 
* خواب این پیروزی را هم می دیدید؟
 
- فینال ذهنیت همه ما را پر کرده بود.مسلماً در خواب هم همراهمان بود.(با خنده).این فینال از آن دسته بازیهای مهمیه که همیشه در یاد ها می ماند.برای همین تب فوتبال بالاست چون هیجانش هم بالا بود.
 
* در فینال 2012 در برابر چلسی ضربه پنالتی شما به هدر رفت.ترس اینکه دوباره ضربه شما خطا رود تا چه حد با شما بود؟
 
- خوب، طبیعتاً همه پاس های گل هم به گل تبدیل نخواهند شد و همه پنالتی ها هم به هدف نخواهد نشست. این جزیئ از قانون بازی فوتبال است.خوشبختانه این دفعه استرس پنالتی را نداشتم و با پاس خوب ماریو گل من به ثمر نشست. 
 
*این موج مثبتی که از سوی هم بازیها و هواداران به سمت شما می آید را احساس می کنید؟
 
- بله و باید بگویم که از این بابت خیلی خوشحالم و به خود افتخار می کنم که جزئی از این تیم  و این باشگاه بزرگ هستم.
 
*شایعه بر سر نقل و انتقالات شما تا چه حد آزارتان می دهد؟
 
- راستش خیلی. و از این که آقای رومنینگه خودشان این را تکذیب کردند خوشحالم.مهم برای من آدمهایی هستند که با آنها از لحاظ کاری در ارتباطم.آدمهایی که برای من و کارم ارزش قائلند و من نیز قطعاً با تمام قوا به آنها خدمت خواهم کرد.
 
*پس تنها  در حد شایعه بود؟
 
- می دانید،دو سال پیش هم شایعه رفتن من، در صورت راه نیافتن به فینال لیگ قهرمانان اروپا  بود.چنین اخبار نادرست در یک تیم حرفه ای بزرگ،کاملاً طبیعی است.من همیشه سعی دارم بهترین را ارائه دهم و از دید خودم تا به امروز از پس آن بر آمده ام.
 
*احتمال رفتن از بایرن هم نمی دهید؟
 
- من برای فصل بعدی هم می خواهم در بایرن بمانم!اینجا راحت هستم و تا دو سال دیگر قرارداد دارم.و اعتماد به نفس من تا حدی هست که  می توانم به تیم خدمت کنم . در اینجا جایی برای من همیشه هست.
 
*حتی با آمدن ماریو گوتزه؟
 
 
- طبیعتاً!این باآمدن او تغییری نخواهد کرد.مگر انتظار داشتید بگویند گوتزه می آید تا روبن برود؟!من خودم به اینکه من در کنار گوتزه بتوانم بایرن را قوی تر کنم اعتقاد دارم.
 
*می توانید تصور کنید که بعد از 2015 باز در بایرن بماندی؟
 
- بله.-چرا که نه؟من اینجا راحت هستم.همین طور خانواده ام نیز این حس خوب را دارند.تیم ما قهرمان است.چرا باید بروم؟!
 
*قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا برای شما مهمترین بود؟
 
- کاملاً!هم برای من هم برای باقی بازیکنان تیم.ما تشنه این جام بودیم.
 
*آیا شعار شما این بود که در برابر دورتموند نباید باخت؟
 
- به هیچ وجه.دورتموند نه تنها در فینال که در مجموع یک  تیم بسیار قوی بود و هست.اما وقتی تیمی تا فینال راه پیدا می کند،هدفش پیروزی نهایی است.قطعاً این نیز هدف اصلی دورتموندی ها بود، ولی ما اندکی قوی تر درخشیدیم.ما با فشار بیشتری بازی کردیم،چون نمی خواستیم همانند فینال سال گذشته مقابل چلسی،بازنده میدان را ترک کنیم.از باختن و دلسرد کردن هواداران خسته شده بودیم.اما همه این موارد فشار فکری بزگی برای ما بود.
 
*و حالا چه پاداشی به خودتان دادید؟ماشین نو خریدید؟یا یک ساعت مچی شیک؟یا...
 
-  (با خنده) هیچ کدام.خانواده ام برای فینال به لندن آمدند.این بهترین پاداش بود که در چنین روز حساسی در کنارم بودند.
 
*با جام قهرمانی چه کردید؟
 
- (با تبسم).اگر دست همسرم باشد مایل است در گوشه ای از پذیرائی قرار دهد.خوشبختانه جام شخصی نبود وگرنه به دردسر می افتادیم.(با خنده).اما با جامی که 73.5 سانتی متر و 8.5 کیلو وزن دارد،کار خاصی جز عکس گرفتن نمی شود کرد..../تبیان
 
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
با نزدیک شدن به زمان آغاز لیگ های معتبر اروپایی بازیکنان موفق فصل گذشته مورد توجه رسانه ها قرار دارند. آرین روبن یکی از این بازیکنان است. روزنامه "ده-تایمز"،از او به عنوان " حرکت کننده" یاد کرد.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
27%
 
متوسط
13%
 
ضعیف
59%