معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری صبح امروز در کنفرانس منطقه ای حقوق کودک که با شعار «عدالت برای کودکان و نوجوانان» برگزار شد گفت: خوشبختم که توفیق حضور در این اجلاس را دارم و از برگزار کنندگان آن کمال تشکر را دارم و می دانم که آقای آوایی اهتمام ویژه ای برای حفظ حقوق کودک و نوجوانان دارند.

 

وی افزود: حق دسترسی به اموزش و سلام و زندگی در محیط ارام و بدون جنگ و حق صلح و حق بر آموزش و دسترسی به سطوح مختلف آموزش همه از حقوق کودکان است و فراموش نکنیم که کودکان حق استفاده از محیط زیست سالم را دارند و باید به آب و هوا و غذای سالم دسترسی داشته باشند.

 

معاون رییس جمهور تصریح کرد: باید یاد بگیریم بدون تبعیض و بدون مصلحت جویی حقوق کودکان را برایشان استیفا کنیم و برای رسیدن به توسعه پایدار باید امروز به فکر حفظ حقوق کودکان باشیم.

 

ابتکار گفت: کودکان بازیگران اصلی زندگی فردای ما هستند و ترسیم آینده روشن با برنامه ریزی های لازمه و حفظ همه جانبه حقوق کودکان ما را به این مهم می‌رساند. فراموش نکنیم که کودکان امروز نمی توانند حقوق خود را استیفا کنند و نمی توانند دیدگاه ها و نظرات خودشان را بیان کنند. برای همین ما باید امروز صدای کودکان باشیم و از جایگاه انها مسایل را دیده و از ان دفاع کنیم.

 

وی افزود: ما باید افق های اینده را ببینیم و همه منافع و‌ سرمایه ها را امروز خرج نکنیم و فراموش نکنیم که اینده ای وجود دارد که باید به دست این کودکان سپرده شود.

 

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور تصریح کرد: ما در کشورمان برنامه کلی در ارتباط با حقوق کودک داریم که در مجلس تصویب شده البته مشکلاتی هم داریم. البته رویکرد دولت توجه به ملاحظات فرهنگی است و قرار نیست مشکلات نادیده گرفته شود البته ما تلاش خودمان را خواهیم کرد.

 

ابتکار افزود: یکی از دستاوردهای مهم ما که حاصل شده و امیدواریم با رفع ایرادات شورای نگهبان به مرحله ابلاغ برسد همین قانون حمایت از کودکان است چه ما خودمان در معاونت امور خانواده تلاش میکنیم تا به درستی اجرا شود..

 

وی خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد دلسوزانه در این حوزه در حال تلاش هستند و البته افرادی هم هستند که در بعد علمی وضعیت کودکان را رصد و پایش می کنند و حتما با ابلاغ این قانون روحی تازه در جامعه دمیده می شود.

 

ابتکار ادامه داد: باید به برخی از ابعاد منطقه ای کودکان هم بپردازیم و موضوع کودکان در و مخاصمات و شرایط ناامنی و مهاجرت هایی که اتفاق افتاده فراموش شدنی نیست.

 

وی افزود: وضعیت بد کودکان یمنی فراموش شدنی نیست. به گفته نهادهای بین المللی بیش از ۸۵ هزار کودک یمنی براثر جنگ ظالمانه ایی که به یمن تحمیل شده است از دنیا رفته اند و اینگونه مسایل قابل تحمل برای وجدان بشری نیست.

 

معاون رییس جمهور گفت: به طور خاص برای موضوع کودکان از زاویه اهمیت خانواده طرح ملی گفت و گوی خانواده را در سراسر کشور شروع کردیم که موضوع اصلی ان توان افزایی خانواده بوده است.

 

ابتکار خاطرنشان کرد: علاوه بر این حمایت از کودکان در معرض آسیب را در اولویت قرار دادیم و حمایت از مراکز اورژانس اجتماعی را هم مورد توجه قرار دادیم چون این اورژانس ها اهمیت بالایی دارند.

 

وی گفت: تفاهم نامه ای با اموزش و پرورش داشتیم تا مهارتهای زندگی به کودکان ارایه شود زیرا معتقدیم اموختن این مهارتها لازم بوده و به عزت افزایی کودکان در این دنیای پرتلاطم کمک خواهد کرد.

 

معاون امور خانواده و زنان ریاست جمهوری افزود: در راستای بازگشت به تحصیل کودکان بازمانده از تحصیل تلاشهایی شده است به خصوص کودکان دختر و قرار شد با همکاری اموزش و پرورش مدارسی خاص برای این کودکان ایجاد شود.

 

ابتکار گفت: حق درخواست تابعیت مادران دارای همسر خارجی طرحی است که در دولت مورد بررسی قرار گرفت و معتقدیم دستاورد مهمی است.

انتهای پیام/

فارس/

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: وضعیت بد کودکان یمنی فراموش‌شدنی نیست. به گفته نهادهای بین المللی بیش از ۸۵ هزار کودک یمنی بر اثر جنگ ظالمانه‌ای که به یمن تحمیل شده، از دنیا رفته‌اند و اینگونه مسائل برای وجدان بشری قابل تحمل نیست.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
38%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
14%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
47%