سرمربی تیم فوتبال سایپا درباره دیدار تیمش برابر راه‌آهن در هفته‌ دوم لیگ برتر اهداف خود با سایپا در فصل جاری، مشکلات برنامه‌ریزی لیگ و بحث‌هایی که میان کارلوس کی‌روش و سازمان لیگ در این زمینه وجود دارد، صحبت کرد.
 
متن گفت‌وگو با فیرات در زیر می‌آید:
 
 
از بازی نخست خود مقابل داماش راضی بودید؟
 
از نتیجه‌ راضی نیستم. در آن بازی مشکلات زیادی به خاطر زمین رشت داشتیم. تیمی هستیم که می‌خواهیم روی زمین بازی کنیم و زیاد به هم پاس دهیم اما برایمان سخت بود که در آن زمین این برنامه را اجرا کنیم. بازی یک - یک شد ولی ما کم‌شانس هم بودیم. در مقابل داماش با انگیزه بازی می‌کرد و از سوی هواداران خود به خوبی حمایت می‌شد.
 
 
مثل این که بعد از بازی از تماشاگران داماش ناراحت بودید؟
 
چیز بدی درباره هواداران داماش نگفته‌ام و اتفاقا از آنها تعریف کردم و گفتم که آنها عاشق فوتبال هستند. مشکل من افرادی بودند که در ورزشگاه دائما روی چشم دروازه‌بان ما لیزر می‌انداختند. هوادار واقعی داماش این کار را نمی‌کند؛ چرا که می‌داند چنین حرکتی ممکن است به ضرر تیمش تمام شود. آن افرادی که لیزر می‌انداختند، احمق هستند.
 
 
اهداف‌تان برای فصل جاری با سایپا چیست؟
 
اول از همه باید برنامه‌هایم را چک کنم تا ببینم در این فصل باید چه کاری انجام دهیم. نکته عجیب برای من این است که در نیم‌فصل اول بیشتر بازی‌هایمان را خارج از خانه انجام می‌دهیم. فکر نمی‌کنم که هیچ باشگاهی در دنیا باشد که شرایطش در این فصل مثل ما باشد. این وضعیت به سود حریفان ماست. اگر همیشه خارج از خانه بازی کنیم، باید دائما برویم و برگردیم. پس چه زمانی برایمان می‌ماند که بخواهیم تمرین کنیم؟ واقعا نمی‌دانم چرا برنامه لیگ این گونه است. در عوض در نیم‌فصل دوم 15 بازی در کرج و تهران داریم و فقط سه بار به استان‌های دیگر می‌رویم. این برنامه‌ریزی برای من واقعا عجیب است. اصلا یک مساله غیرممکن است. کسی می‌تواند به من توضیح دهد که چرا بازی‌های سایپا این طور برنامه‌ریزی شده است؟
 
 
نمی‌خواهید به خاطر این موضوع به سازمان لیگ اعتراض کنید؟
 
دیگر همه چیز تمام شده است و شما نمی‌توانید کاری کنید.
 
 
شش سال پیش شما پس از هفته‌ نخست لیگ استعفا دادید و گفتید شرایط فوتبال ایران برای شما مناسب نیست.
 
آن زمان به خاطر این که سازماندهی و برنامه‌ریزی فوتبال ایران مناسب نبود، تصمیم گرفتم که بروم. الان هم وضعیت چندان تغییری نکرده است. شما در فوتبال اروپا تا دو، سه ماه دیگر برنامه خود را می‌دانید که چه زمانی و با چه تیمی بازی دارید اما در اینجا این گونه نیست. کی‌روش هم به همین خاطر ناراحتی‌هایی دارد اما آیا نمی‌شد برنامه بهتری برای لیگ طراحی کرد؟ شما بازیکنان بااستعدادی دارید و پتانسیل فوتبال ایران برای پیشرفت بسیار بالاست اما همزمان با این دو موضوع نیاز به مدیریت و سازماندهی خوب مسائل دارید.
 
 
در بحث اختلاف نظر کارلوس کی‌روش با سازمان لیگ حق را به چه کسی می‌دهید؟
 
این که کی‌روش می‌خواهد بازیکنان ملی‌پوش را زودتر در اختیار داشته باشد و از آن سو باشگاه‌ها امتناع می‌کنند، یک مساله طبیعی است. در همه لیگ‌های دنیا سرمربی تیم ملی در سالی که به برگزاری جام‌جهانی منتهی می‌شود، درباره استفاده از ملی‌پوشان با فدراسیون آن کشور توافق می‌کند اما آنها خیلی زود همه چیز را حل و فصل می‌کنند. در اینجا بازی‌های لیگ شروع شده و تازه در دقیقه‌ 90 یادشان افتاده که هنوز نظر سرمربی تیم ملی را برای نحوه استفاده از ملی‌پوشان جلب نکرده‌اند. هیچ کس نمی‌داند که در دو، سه ماه آینده قرار است چه اتفاقاتی بیفتد.
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
انگین فیرات با انتقاد از برنامه‌ریزی فصل جدید لیگ برتر می‌گوید، شش سال پیش هم به خاطر همین مسایل ایران را ترک کرده است.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
27%
 
متوسط
13%
 
ضعیف
59%