مصطفی زیبایی نژاد مدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، خبر از تولید مستند «لاتاری در بیروت» داد و افزود: با توجه به اهمیت وقایع و اتفاقات دهه شصت و تأکید مقام معظم رهبری بر مطالعه و رصد و تحلیل وقایع تاریخی بالاخص این دهه که دارای بسیاری از تجارب برای دولت مردان جمهوری اسلامی و مردم عزیز میهنمان هستند. مستند لاتاری در بیروت به کارگردانی جواد موگویی ساخته شد.

 

زیبایی‌نژاد در ادامه گفت: بدعهدی و بدقولی آمریکایی‌ها در طول تاریخ به مردم شریف ملت ایران نشان داده است که دولت مردان آمریکا از ابتدا تاکنون حسن نیت نداشته‌اند و همواره به دنبال سوء استفاده برده‌اند و در ابتدا خودشان را همراه نشان داده و در انتها بدقولی کرده‌اند.

 

در این مستند به مذاکراتی که در سال 1369 پس از رحلت حضرت امام خمینی (ره) انجام شد و سومین مرتبه از مذاکرات آقای هاشمی رفسنجانی با آمریکایی‌ها در دهه شصت است، می‌پردازد که با درخواست بوش پدر و با واسطه دبیر کل سازمان ملل متحد درخصوص گروگان‌های آمریکایی در لبنان است که به دلیل محرمانه بودن این مذاکرات در این مستند از تصاویر آرشیوی و خیلی محرمانه آن زمان و مصاحبه‌های بعدی استفاده شده است.

 

لاتاری در بیروت بخوبی چهره واقعی آمریکایی‌ها و سازمان‌های بین‌المللی که دست نشانده آمریکایی‌ها هستند را نشان می‌دهد.

 

مسئول مرکز تخصصی فرهنگی هنری بسیج همچنین درباره مراسم رونمایی این مستند افزود: ان‌شاءالله مراسم رونمایی از این مستند همزمان با ایام روز دانشجو چهارشنبه 14 آذرماه از ساعت 15 الی 17 در سالن حوزه هنری با سخنرانی و تحلیل وقایع توسط حسن عباسی و هنرمند گرامی جناب آقای مسعود ده نمکی و باحضور جمعی از فرهیختگان و دانشجویان و هنرمندان برگزار خواهد شد.

 

زیبایی‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: لاتاری در بیروت جدیدترین تولید مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج است که جواد موگویی از هنرمندان و کارگردانان جوان و بسیار با انگیزه و با استعدادی است که در تیرماه سال 1394 مستند نیمه شب 24 آوریل را برای خانه فیلم و نمایش این مرکز ساخته بود که هفته گذشته در پانزدهمین در جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در بخش جلوه‌گاه نور در کنار ماجرای نیمروز برگزیده شد.

 

این مستند، عصر فردا (چهارشنبه ساعت ۱۵) در تالار سوره حوزه هنری با حضور حسن عباسی و مسعود ده‌نمکی رونمایی می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
مستند لاتاری در بیروت درباره مذاکرات دهه ۶۰ به کارگردانی «جواد موگویی» ساخته شده است که فردا با حضور حسن عباسی و مسعود ده‌نمکی رونمایی می‌شود.
 
الگو برداری جشنواره های ملی مثل جشنواره فیلم فجر از نمونه های خارجی مثل مراسم اسکار در این سال ها تا چه میزان به رشد فرهنگی کشور کمکم کرده است ؟
زیاد
40%
 
متوسط
18%
 
کم
41%