آیت‌ الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار معاون وزیر ارتباطات در امور فضای مجازی، بعد از استماع گزارش ارائه شده درباره ساماندهی فضای مجازی این گزارش را امیدبخش خواند و در عین حال تاکید کرد که نباید به این میزان بسنده شود.

 

وی با تاکید بر اینکه باید در برابر آسیب‌های فضای مجازی هوشیار باشیم، تصریح کردند: رفع آسیب‌ها و آفات این عرصه، یک وظیفه دینی، انسانی و اجتماعی است، این آسیب‌ها هم به لحاظ دینی، هم به لحاظ اجتماعی و هم به لحاظ انسانی خسارت بار است و باید جلوی آن را گرفت.

 

این مرجع تقلید ابراز کرد: امروز فضای مجازی حرف اول را در بسیاری از رویدادها می‌زند، اگر این فضا ناسالم باشد ما بقی امور را نیز به ویرانی می‌کشاند و اگر سالم باشد مابقی امور را نیز اصلاح می‌کند.

 

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه باید این فضا و راه‌های مقابله با آسیب‌ها و بهره‌گیری درست از آن را جدی بگیریم، افزود: در حال حاضر حاکم بر جوامع بشری همین فضاهای مجازی هستند، روز به روز پدیدآورندگان این فضاها به دنبال برنامه‌ها و تحولات جدید هستند تا بتوانند همه چیز را قبضه کنند و در اختیار خودشان قرار دهند.

 

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی نمی توان غافل نشست، والا یک وقت بیدار می‌شویم و می‌بینیم همه چیز ما را تحت تاثیر قرار داده‌ و قبضه کرده است.

 

این مرجع تقلید با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری دولت و دیگر دستگاه‌های مسؤول برای اصلاح فضای مجازی، گفت: هرچه سرمایه گذاری برای اصلاح این فضا صورت گیرد بجا و شایسته است و اگر کوتاهی شود ثمره ای جز پشیمانی نخواهد داشت.

 

انتهای پیام/

فارس/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
آیت‌ الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری دولت و دیگر دستگاه‌های مسؤول برای اصلاح فضای مجازی، گفت: هرچه سرمایه‌گذاری برای اصلاح این فضا صورت گیرد بجا و شایسته است و اگر کوتاهی شود ثمره ای جز پشیمانی نخواهد داشت.
 
بنظر شما شبکه های اجتماعی و مجازی بومی تا چه میزان اعتماد عمومی جامعه را برای عضویت و استفاده جوانان خصوصا به خود جلب کرده است؟
زیاد
23%
 
متوسط
16%
 
کم
60%