کمیته ( تعیین) وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال یکی از کمیته‌های پرکار و فعال فدراسیون فوتبال محسوب می‌شود. وثوق احمدی رئیس سابق این کمیته برای وصول مطالبات معوق باشگاه‌ها شرط تعیین کرده بود که هر باشگاه بدهکار باید حداقل ۲۰ درصد از میزان بدهی‌هایش را بپردازد و سپس مجوز موقت جذب بازیکن اخذ کند. این روند باعث شد که بخشی از بدهی‌های انباشته باشگاه‌ها پرداخت شود وبازیکنان و مربیان به حق خود برسند.

 

با این حال وثوق احمدی و همکارانش به هر دلیلی از این کمیته جدا شدند و اکنون جمشید نورشرق ریاست این کمیته را برعهده گرفته است. رئیسی که سعی کرده در ابتدای ورودش به این کمیته کمتر با رسانه‌ها مصاحبه کند و بیشتر به فکر کار کردن و وصول مطالبات معوقه بازیکنان و مربیان باشد.

 

رئیس جدید کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال اکنون به باشگاه ها اعلام کرده هر باشگاهی که بدهی دارد باید صددرصد مطالبات را بپردازد تا مجوز جذب بازیکن در نقل و انتقالات نیم فصل را صادر کند و با پرداخت ۲۰ درصد از مطالبات مجوزی برای جذب بازیکن باشگاه‌های بدهکار صادر نخواهد شد.

 

این خط مشی جدید اگر به خوبی اجرا شود میزان بدهی‌های انباشته و کلان باشگاه ها خیلی سریع روند کاهشی پیدا می‌کند و بسیاری از طلبکاران باشگاه‌ها  بعد از سال‌ها به حق و حقوق خود می رسند.  البته برخی از اهالی فوتبال هم معتقدند که در این شرایط سخت اقتصادی و تنگناهای مالی، بعید است باشگاه‌ها بتوانند تمامی مطالبات معوق خود را بپردازند و این خط مشی جدید نمی‌تواند عملیاتی باشد!

 

بخصوص اینکه مدیران باشگاه‌های بدهکار در فوتبال ایران بخصوص باشگاه‌های بزرگ و پرطرفدار بیشتر تلاش می‌کنند با لابی‌گری و کدخدامنشی مشکل بدهی‌های معوق خود را حل کنند و کمتر به فکر پرداخت مطالبات به صورت جدی هستند. با این حال اگر کمیته وضعیت بازیکنان کوتاه نیاید و حداقل بخشی از مطالبات باشگاه‌های بدهکار را وصل کند می‌توان گفت این کمیته به بیش از ۷۰ درصد از اهداف خود دست پیدا کرده است.

 

هرچند سنوات گذشته نشان داده که پرداخت بدهی‌ها از سوی باشگاه‌هایی نظیر استقلال و پرسپولیس خیلی سخت انجام می‌شود و شاید این مرتبه هم چنین باشگاه های بزرگ و پرطرفداری مانع از اجرای کامل قانون پرداخت بدهی‌ها شوند اما واقعیت این است که اگر مدیران ارشد فدراسیون فوتبال یکبار برای همیشه مقابل باشگاه‌های بدهکار موضع محکم و قانونی اخذ کنند شاهد ایجاد یک رویه جدید در فوتبال خواهیم بود که باعث می‌شود باشگاه‌ها و مدیران آنها دیگر از عقد قراردادی خارج از توان اقتصادی خود اجتناب کنند.

 

ظاهرا هنوز باشگاه های بزرگ برای ثبت قرارداد بازیکنان جدید خود در سازمان لیگ اقدامی نکرده‌اند زیرا مجوز جذب بازیکن برای آنها که بدهکارند صادر نشده است!

 

انتهای پیام/

فارس/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
با خط مشی جدید کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال میزان بدهی‌های انباشته و کلان باشگاه‌ها روند کاهشی پیدا خواهد کرد به شرطی که باشگاه‌های بزرگی مثل استقلال و پرسپولیس مقابل آن مقاومت نکنند.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
31%
 
متوسط
15%
 
ضعیف
52%