پیش از ظهر امروز در مراسمی با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پست ۲۳۰.۶۳ کیلوولت لجور و خطوط ارتباطی ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت با ظرفیت ۲۵۰ مگاولت آمپر در خنداب به بهره‌برداری رسید.

 

این طرح‌ها با اعتبار ۱۱۰ میلیارد تومان در روستای دهنو شهرستان خنداب به بهره برداری رسید.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح این طرح گفت: سال جاری ۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده است.

 

علی لاریجانی با اشاره به ظرفیت‌های بالای شهرستان خنداب اظهار داشت: شهرستان خنداب در دنیا نام‌آور شده و همچنین امکانات طبیعی مناسبی هم به لحاظ کشاورزی وجود دارد که باید مساعدت کنیم فعالیت‌های اقتصادی در این منطقه رونق بگیرد.

 

 وی ایجاد اشتغال را مهم‌ترین دغدغه و دل مشغولی دولتمردان و نمایندگان مردم در خانه ملت عنوان کرد و گفت: با کاهش هزینه‌های سربار دستگاه‌های مختلف  می‌توان گام‌های موثری در ایجاد اشتغال برداشت و زمینه اشتغال را در کشور توسعه داد.

 

لاریجانی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری برای تولید ۲ هزار مگاوات برای تامین کمبود این انرژی برنامه‌ریزی شده در صورتی اگر الگوی مصرف در کشور رعایت می‌شد نیازی به این حجم سرمایه گذاری نبود و این مهم‌در راستای ایجاد اشتغال هزینه می‌شد.

 

وی  با بیان اینکه سال گذشته ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت با هدف ایجاد اشتغال خرد ‌در اختیار کمیته امداد امام خمینی قرار گرفته است، افزود: این اقدام بر اساس ارزیابی‌ها  وگزارش‌های موجود موفقیت چشمگیری داشته و به همین دلیل امسال این تسهیلات به ۵۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است‌.

 

لاریجانی با اشاره به اینکه زندگی با کرامت و توانمندسازی مددجویان باید محور برنامه‌های دستگاه‌های حمایتی قرار گیرد  عنوان کرد: مجلس هم نقش خود را در امر به خوبی ایفا می‌کند و علاوه بر تسهیلات کمیته امداد امام خمینی، ۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات نیز برای سازمان بسیج‌‌ در نظر گرفته شده که عمده این تسهیلات برای اشتغال خرد روستایی هزینه می‌شود.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری آنکه سال گذشته 100 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت از سوی مجلس شورای اسلامی برای اشتغال خرد روستایی در نظر گرفته شد، گفت: دولت و مجلس فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه امور خود قرار داده و با وجود تمامی فشارها به دنبال حل مشکلات و ایجاد اشتغال جوانان به ویژه در روستاها هستند.

 

لاریجانی اضافه کرد: مصرف زیاد برق  سرمایه گذاری‌های بسیاری بر کشور تحمیل می‌کند، بنابراین الگوی مصرف باید مورد توجه وزارت نیرو قرار گرفته و کسانی که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند مورد حمایت قرار گرفته و آنهایی که این مهم را رعایت نمی‌کنند باید هزینه مصرف خود را پرداخت کنند.

 

وی  قیمت برق در ایران بسیار ارزان دانست و ادامه داد: برای تامین بیشتر انرژی نیازمند سرمایه گذاری سنگین است و این مهم هزینه‌های بسیاری را به کشور تحمیل می‌کند.

 

لاریجانی خاطرنشان کرد: دولت و مجلس در راستای مرتفع کردن  مشکلات اقتصادی و توسعه و آبادانی  کشور با برنامه ریزی، گام‌های موثری برمی‌دارند.

 

انتهای پیام/

فارس/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
رئیس مجلس ایجاد اشتغال را مهم‌ترین دغدغه و دل مشغولی دولتمردان و نمایندگان مردم در خانه ملت عنوان کرد و گفت: با کاهش هزینه‌های سربار دستگاه‌های مختلف می‌توان گام‌های موثری در ایجاد اشتغال برداشت و زمینه اشتغال را در کشور توسعه داد.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
41%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
14%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
44%