«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه مدعی شد کشورهای عربی مواضع خودشان را در قبال مسئله اسرائیل-فلسطین تغییر داده‌اند.

 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که در همایش روسای سازمان‌های یهودی آمریکایی صحبت می‌کرد به سفر اخیرش به «ورشو» پایتخت لهستان اشاره کرد و گفت: «در ورشو، شاهد اتفاقی دیدنی بودیم.»

 

نتانیاهو اضافه کرد: «۶۰ وزیر خارجه در این نشست شرکت داشتند. نمایندگان ۶ کشور عربی هم پشت تریبون قرار گرفتند و درباره ایران صحبت کردند.»

 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد کشورهای عربی ایران را بزرگترین خطر پیش روی خود خوانده‌ و از اقدامات نظامی این رژیم در سوریه حمایت کرده‌اند.

 

او گفت: «آنها (نمایندگان کشورهای عربی) گفتند که ایران بزرگترین خطر پیش روی ما است. از یکی از آنها درباره اقدام نظامی اسرائیل علیه تلاش‌های ایران برای تثبیت حضورش در سوریه پرسیده شد و پاسخ این بود: "هر کشوری حق دارد از خودش دفاع کند."»

 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «نمایندگان کشورهای عربی در نشست ورشو درباره جستجوی راه حل برای مشکلات خاورمیانه صحبت کردند. آنها گفتند: بله ما می‌خواهیم مسئله اسرائیل-فلسطین را حل کنیم، ولی این مسئله را نمی‌توان تا زمان مقابله با ستیزه‌جویی ایران حل کرد. در اینجا تغییری حاصل شده است.»

 

دولت‌های آمریکا و لهستان بعد از اعلام اولیه اینکه هدف از برگزاری نشست ورشو مقابله با ایران است مجبور شدند از دستور کار ضدایرانی آن عقب‌نشینی کرده و با گسترده‌تر کردن موضوعات آن، علناً اعلام کنند اهداف این نشست از تمرکز صرف بر ایران فراتر است.

 

علی‌رغم این عقب‌نشینی، نشست ورشو باز هم مورد استقبال چندانی واقع نشد و کشورهای اروپایی ترجیح دادند از حضور در آن خودداری کرده و یا در سطح بسیار پایین در آن شرکت کنند.

 

نتانیاهو علی‌رغم این، از چند روز پیش از آغاز این نشست مدعی شد که محور نشست را پرداختن به ایران تشکیل می‌دهد. کارشناسان می‌‌گویند اصرار نتانیاهو برای مرتبط کردن حضورش در این نشست با مقابله با ایران بیش از هر چیز به بحران‌های داخلی این رژیم و تلاش او برای فرار از شکست در انتخابات ارتباط دارد.

 

انتهای پیام/

فارس/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفته موضع کشورهای عربی درباره مسئله اسرائیل-فلسطین تغییر کرده است.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
41%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
14%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
44%