شف تحولات مغز در جریان ابتلا به آلزایمر

بازدید : 23
۱۳۹۷ شنبه ۱۸ اسفند

به نقل از مدیکال نیوز، دانشمندان سرانجام موفق به پی بردن به این مساله شدند که در جریان ابتلا به آلزایمر چه تغییر و تحولاتی در مغز انسان اتفاق می افتد.

 

گروهی از محققان فرانسوی و اسپانیایی با بررسی این موضوع دریافتند که مغز یک فرد مبتلا به بیماری آلزایمر، چه تفاوت هایی با مغز یک فرد عادی دارد.

 

بدین منظور تصاویر اسکن ام آر آی بیش از 4000 مغز سالم و بیمار با استفاده از یک پلاتفورم نرم افزاری پیشرفته به نام volBrain مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت و مدل سازی هایی در این زمینه صورت گرفت که نتیجه آن سرانجام امروز منتشر شد.

 

تحقیق یادشده ثابت می کند که در صورت ابتلا به آلزایمر، ابعاد بخش های مختلفی از مغز تغییر می کند. علاوه بر این قسمت هایی از مغز هم با مشکل درهم فرورفتن و مچاله شدن در خود مواجه می شوند. پژوهشگران همچنین با بررسی های خود زمان وقوع این تغییرات و میزان تفاوت یک مغز سالم با یک مغز معیوب و مبتلا به آلزایمر را نیز کشف کرده اند.

 

با استفاده از موارد اسکن شده و ام آر آی، افراد 9 تا 94 ساله در نهایت یک مدل عادی از مغز برای مقایسه با مغز افرادی که به آلزایمر مبتلا می شوند، طراحی شد. با استفاده از این مدل می توان شرایط مغز افرادی که به تدریج به آلزایمر مبتلا می شوند، را به طور دقیق شناسایی کرد. این درک و شناسایی با افزوده شدن نتایج ام آر آی 110 هزار نفر دیگر از بیماران در سراسر جهان بهتر نیز خواهد شد.

 

انتهای پیام/

فارس/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
دانشمندان سرانجام موفق به پی بردن به این مساله شدند که در جریان ابتلا به آلزایمر چه تغییر و تحولاتی در مغز انسان اتفاق می افتد.
 
بنظر شما شبکه بومی و اجتماعی ملی مثل سروش تا چه اندازه قابلیت رقابت فنی با نمونه های مشابه به خارجی را دارد؟
زیاد
25%
 
متوسط
25%
 
کم
48%