امین حیایی که این روزها در سریال «کلاه پهلوی» ایفای نقش می‌کند، درباره دستمزد بازیگران در پروژه‌های سنگین اظهار کرد: ما هیچ‌وقت از نظر مالی تامین نشدیم. در سریال «کلاه پهلوی» ماهی شش میلیون تومان قرارداد داشتم، بروید و ببینید کدام بازیگر برای تلویزیون با شش میلیون تومان بازی می‌کند؟
 
*** ما هیچ‌وقت در هیچ کاری تامین نشدیم
 
امین حیایی، بازیگر نقش کریم در سریال «کلاه پهلوی» در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در پروژه‌های سنگین چقدر بازیگران از نظر دستمزد تامین می‌شوند تا در نیمه‌ی کار به سراغ کار دیگری نروند؟ گفت: ما هیچ‌وقت در هیچ کاری تامین نشدیم. یعنی هر کاری را هم که قراردادش را بستیم، به خاطر کار و احترام و ارزشی که برای آن کار قائل هستیم بوده است.
 
 
همه‌جا مورد اعتراض قرار گرفتیم که دستمزد‌های بالا می‌گیرم
 
او افزود: به هر حال قیمت‌هایی را دوست داشتیم که هیچ‌وقت اتفاق نیفتادند، همه جا هم مورد اعتراض قرار گرفتیم که دستمزد‌های بالا و آنچنانی در تلویزیون می‌گیرم، ولی نه این خبرها نیست. آواز دهل از دور خوش است.
 
این بازیگر ادامه داد: من در سریال «کلاه پهلوی» ماهی شش میلیون قرارداد داشتم. بروید ببینید کدام بازیگر برای تلویزیون با شش میلیون تومان بازی می‌کند؟ هیچکس چنین کاری نمی‌کند.
 
مقایسه دستمزد بالای بازیگران «مختار‌نامه» با «کلاه پهلوی»
 
این بازیگر خاطرنشان کرد: من می‌دانستم که بازیگران سریال «مختارنامه» در آن زمان ماهیانه 18، 19 و یا 20 میلیون تومان قرارداد بستند. ولی ما «کلاه پهلوی» را با شش میلیون قرارداد بستیم و تا شش سال هم قراردادمان همین بود، در حالیکه قیمت همه‌چیز بالا رفت، اما دستمزد ما به همان اندازه ماند.
 
 
«کلاه پهلوی» کامل و پُر و پیمان بود
 
حیایی با اعتقاد بر اینکه برای پول به دنبال پروژه «کلاه پهلوی» نیامده است، گفت: به خاطر نقشم، فیلمنامه و عوامل خوب و بازیگران قوی به این سریال آمدم و اینکه این مجموعه کامل و پُر و پیمان بود و انگیزه‌ای شد که من وارد کار شوم؛ وگرنه اگر به خاطر پولش بود هیچ‌وقت با این قیمت‌ها کار نمی‌کردم.
 
*** مدیر شبکه یک: «کلاه پهلوی» جزو سریال‌های پرببیننده است
 
مدیر شبکه یک سیما نیز در جمع خبرنگاران در لوکیشن ضبط سکانس‌های پایانی سریال «کلاه پهلوی» ساخته ضیاءالدین دری عنوان کرد: «کلاه پهلوی» در حال حاضر جزو سریال‌های پرببیننده است. این سریال به خوبی توانسته بسیاری از حرف‌ها و پیام‌های جدی در خصوص کشف حجاب را تبیین کند.
 
مدیر شبکه یک در یکی از لوکیشن‌های «کلاه پهلوی» در جمع خبرنگاران گفت: سریال «کلاه پهلوی» در حال حاضر جزو سریال‌های پر ببیننده است و به‌طور ویژه این هفته‌های اخیر هم خیلی از سوی مردم دنبال می‌شود. این سریال به خوبی توانسته بسیاری از حرف‌ها و پیام‌های جدی در رابطه با کشف حجاب و وابستگی دولت پهلوی به بیگانگان مثل دخالت بیگانگان در عزل و نصب مسولان کشور و ...را تبیین کند و با قصه‌ای زیبا درباره‌ آنها حرف بزند.
 
 
وی افزود: البته 7 یا 8 قسمت بیشتر از پخش این سریال باقی نمانده و آخرین پلان‌های این سریال دارد تصویربرداری می‌شود که مربوط به دو قسمت آخر سریال است و شرایط اشغال ایران را در شهریور 1320 نشان می‌دهد.
 
شاید سریال‌هایی تولید کنیم که توقع بیننده‌ی 90 درصدی از آنها نداشته باشیم
 
فرجی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه با توجه به هزینه‌هایی که برای ساخت این سریال شده، آیا تعداد مخاطبانش قابل قبول بوده است؟ بیان کرد: بله، حرف‌های خیلی جدی و مهمی در این سریال زده می‌شود، اما طبیعتا گاهی ممکن است سریال‌هایی تولید کنیم که خودمان توقع بیننده‌ی 80، 90 درصدی را از آنها نداشته باشیم، اگرچه «کلاه‌پهلوی» واقعا پربیننده است.
 
او ادامه داد: ما اگر بتوانیم در این سریال 7،8 مورد از رخداد‌های ضد فرهنگی که در زمان پهلوی اتفاق افتاده است را بیان کنیم، حتی اگر این سریال ببیننده‌های متوسطی هم داشته باشد، برد زیادی کرده‌ایم.
 
نقد برخی‌ها از جنس کینه و نفرت به «کلاه‌پهلوی» است
 
مدیر شبکه یک همچنین درباره‌ انتقاداتی که به این سریال شده است، خاطرنشان کرد: انتقاد همیشه وجود داشته و شامل همه سریال‌ها می‌شود. بارها گفته‌ام «کلاه‌ پهلوی» یک تفاوتی با سریال‌های دیگر دارد و آن اینکه سیاست‌های فرهنگی رژیم پهلوی را نقد می‌کند. متاسفانه هنوز رژیم پهلوی در برخی از مکان‌ها پایگاه دارد. بعضی منتقدان را که نقدشان را می‌خوانیم احساس می‌کنیم نقدشان از جنس کینه و نفرت نسبت به «کلاه‌ پهلوی» است. گاهی اوقات سر خط این نقدها را هم در خارج از کشور می‌بینیم.
 
مگر می‌شود کاری تولید شود که هیچ‌ وجه مثبتی نداشته باشد؟
 
وی افزود: نمی‌گویم همه‌ این این نقدها از این جنس است، نقدهای دلسوزانه‌ای هم وجود دارد. مگر می‌شود کاری تولید شود که هیچ‌ وجه مثبتی نداشته باشد؟ طبیعتا عده‌ای از مردم کار را دنبال می‌کنند و جالب است نظرسنجی‌ اخیر مرکز تحقیقات به روش «کیو» انجام داده است که بسیار دقیق است و نشان می‌دهد کسانی که بیننده‌ جدی این سریال بودند تا چه میزان تحت تاثیر قرار گرفتند و توانستند پیام‌های سریال را بگیرند. امیدوارم شرایطی باشد که این نظرسنجی را منعکس کنیم.
 
***
 
ضبط سکانس های پایانی سریال «کلاه پهلوی» که ورود متفقین به ایران را به تصویر می‌کشد روز گذشته - 30 مرداد - در شهرک سینمایی غزالی با حضور مهدی فرجی، مدیر شبکه یک سیما و تعدادی از مخاطبان و خبرنگاران تصویربرداری شد.
 
در ضبط بخش‌های پایانی «کلاه پهلوی» امین حیایی در مقابل تعدادی از مخاطبان جلوی دوربین رفت.
 
حسام نواب صفوی، سارا خوئینی‌ها و آناهیتا دری دیگر بازیگرانی بودند که برای گرفتن تصویر سکانس‌ها پایانی مقابل دوربین رفتند. این سکانس‌ها صحنه‌های پایانی ورود متفقین به ایران را در قسمت‌های 50 تا 54 سریال به تصویر می‌کشد.
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
کدام بازیگر با 6 میلیون در تلویزیون بازی می‌کند؟ | گلایه‌ امین حیایی در پشت صحنه «کلاه پهلوی»
 
نقش سلبریتی ها رادر انتخابات وتاثیربراذهان عمومی چه میزان میباشد
صددرصد
14%
 
بالای پنجاه درصد
38%
 
پایین پنجاه درصد
14%
 
تاثیری ندارد
32%
 
سخنرانی تلویزیونی خطاب به ملت ایران
٣١:٠٨
سخنرانی تلویزیونی خطاب به ملت ایران
بازدید : ٢٩٩
«نمکدان»؛ زن ماهشهری را برنده «عصر جدید» کرد/ فاطمه عبادی: مسائل اجتماعی برایم اولویت دارند
«نمکدان»؛ زن ماهشهری را برنده «عصر جدید» کرد/ فاطمه عبادی: مسائل اجتماعی برایم اولویت دارند
بازدید : ٢٤٩
انتخاب بازیگران «سلمان فارسی» آغاز شد/ حضور هنرمندان استان‌ها در یک پروژه ملی
انتخاب بازیگران «سلمان فارسی» آغاز شد/ حضور هنرمندان استان‌ها در یک پروژه ملی
بازدید : ٣٩٠
برای بخش‌های غمگین «پدر» از مخاطبان عذرخواهی می‌کنم/ اتفاقات جذابی در راه است
برای بخش‌های غمگین «پدر» از مخاطبان عذرخواهی می‌کنم/ اتفاقات جذابی در راه است
بازدید : ٣٣٠
آغاز اکران «تنگه ابوقریب» با 40 سالن سینمایی
آغاز اکران «تنگه ابوقریب» با 40 سالن سینمایی
بازدید : ٢٨٩
امین حیایی: «ناردون» طنز شیرین و بدون هجو است | قائدی: سود فضای کمدی متعلق به دو یا سه نفر است
امین حیایی: «ناردون» طنز شیرین و بدون هجو است | قائدی: سود فضای کمدی متعلق به دو یا سه نفر است
بازدید : ١٠١٢
امین حیایی با اسب وارد دورهمی شد
١٧:٤٦
امین حیایی با اسب وارد دورهمی شد
بازدید : ١٢٨٨٥
ایران گامی جهانی در تولید سریال انیمیشن برداشت/ نشاط به سبک ایرانی در «دهکده شادی» | یک میزگرد انیمیشنی
ایران گامی جهانی در تولید سریال انیمیشن برداشت/ نشاط به سبک ایرانی در «دهکده شادی» | یک میزگرد انیمی...
بازدید : ٣٩٠١
احتمالا دوربین مخفی عصبانیم میکند! / اهل سیاست نیستم | گفتگو با سیاوش مفیدی
احتمالا دوربین مخفی عصبانیم میکند! / اهل سیاست نیستم | گفتگو با سیاوش مفیدی
بازدید : ٣١٤٣
ماجرای آنهایی که فقط با جنگ عکس یادگاری گرفتند | نشستی با عوامل "بوی باران"
ماجرای آنهایی که فقط با جنگ عکس یادگاری گرفتند | نشستی با عوامل "بوی باران"
بازدید : ٢١٦٨
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو