اشکان دژاگه آخرین وضعیت جسمانی‌اش، حضور در فولام را تشریح و برای بازی در تیم ملی ایران و مقابل تماشاگران استادیوم آزادی ابراز دلتنگی کرد.
 
متن گفت‌وگو با این ملی‌پوش در زیر می‌آید:
 
وضعیت جسمانی‌ات چطور است؟ بهبودی کامل پیدا کردی؟
 
شرایط جسمی‌ام خیلی بهتر از گذشته شده و تمریناتم را خیلی خوب انجام می‌دهم. در اردوها همه چیز روبه‌راه بود و فقط منتظر هستم تا در ترکیب فولام قرار بگیرم.
 
انتظار داشتیم در اولین هفته لیگ برتر و بازی با ساندرلند حداقل در فهرست 18 نفره قرار بگیری، آماده نبودی که این شرایط پیش نیامد؟
 
بله، پزشک تیم با من صحبت کرد و گفت بهتر است ریسک نکنی و با احتیاط بیشتر یکی، دو هفته دیگر صبر کنی تا کاملا از آسیب‌دیدگی که با آن مواجه بودم فاصله بگیرم. الان خیلی جدی تمرین می‌کنم و امیدوارم در بازی‌های آینده هرچه سریعتر به ترکیب اضافه شوم.
 
در بازی‌های تدارکاتی هم عملکرد بدی نداشتم اما پزشک تیم گفت هنوز کمی زود است و بهتره بیشتر تمرین کنم اما فکر می‌کنم حداکثر تا هفته سوم بتوانم 100درصد در ترکیب قرار بگیرم.
 
در بازی‌های تدارکاتی پیش از فصل که به نظر آمادگی خوبی داشتی؟
 
درست است. از نظر خودم خوب بودم و در بازی‌های تدارکاتی هم عملکرد بدی نداشتم اما پزشک تیم گفت هنوز کمی زود است و بهتر است بیشتر تمرین کنم اما فکر می‌کنم حداکثر تا هفته سوم بتوانم 100درصد در ترکیب قرار بگیرم.
 
پیش از شروع فصل اخباری تمایل باشگاه لیورپول برای جذب شما منتشر شد؛ پیشنهادی از دیگر تیم‌های انگلیسی داشتی؟
 
من چیزی در این باره نشنیدم و اگر پیشنهادی بوده از آن خبر ندارم چون مدیر برنامه‌هایم صحبتی در این باره با من نداشت. پیش از فصل تمام تمرکزم روی بهبود وضعیتم بود. فعلا علاقه‌ای برای جدایی از فولام ندارم چون در این تیم خیلی به من خوش می‌گذرد و همه چیز خوب است.
 
امسال تیم خوبی داریم و هدف ما بدست آوردن سهمیه حضور در لیگ قهرمانان اروپاست که برای رسیدن به آن شانس داریم؛ اگر برسیم هم موفقیت خوبی بدست آورده‌ایم.
 
فکر می‌کنی فولام امسال در لیگ برتر چندم شوید؟ هدف‌ تیم از رقابت‌های امسال چیست؟
 
نمی‌دانم واقعا. اما تمام بازیکنان انگیزه زیادی دارند. خوشحالیم که لیگ را با برد شروع کردیم و امیدوارم مقابل آرسنال هم نتیجه خوبی بگیریم. من امیدوارم بتوانم امسال بازی‌های عالی برای فولام انجام دهم. برای درخشیدن در لیگ انگلیس انگیزه زیادی دارم. امسال تیم خوبی داریم و هدف ما بدست آوردن سهمیه حضور در لیگ قهرمانان اروپاست که برای رسیدن به آن شانس داریم؛ اگر برسیم هم موفقیت خوبی بدست آورده‌ایم.
 
دلم برای تیم ملی، کی‌روش و بازیکنان تنگ شد و بازی کردن در تهران یک چیز دیگر است که با همه جا برایم فرق می‌کند.
 
از آخرین بازی شما در تیم ملی 198 روز می‌گذرد و شاید دوست داشتی در بازی‌های حساس خرداد همراه با تیم ایران باشی. چقدر دلت می‌خواهد دوباره برای تیم ملی بازی کنی؟
 
خیلی، واقعا زیاد؛ دلم برای بازی در تیم ملی، کی‌روش و بازیکنان تنگ شده است. بازی در کشور خودت و مقابل هزاران نفر از همطونانت یک چیز دیگری است. اصلا بازی در تهران واقعا با جاهای دیگر برایم فرق می‌کند. زمانی که مصدوم شدم و فهمیدم نمی‌توانم تیم ملی را در سه بازی مهم پایانی همراهی کنم بسیار ناراحت شدم، تنها چیزی که خیلی خوشحال و امیدوارم کرد راهیابی به جام جهانی بود. امیدوارم خیلی زود برسم و بیایم و دوباره برای تیم ملی بازی کنم.
 
اگر برای اردوی پرتغال دعوت شوم، قطعا می‌آیم چون آرزو دارم دوباره در جمع تیم ملی قرار بگیرم
 
تیم ملی می‌خواهد از 2 سپتامبر (11 شهریور) اردویی در پرتغال برگزار کند و احتمالا دیداری هم با اسپورتینگ لیسبون خواهد داشت؛ برای این اردو به تیم ملی اضافه می‌شوی؟
 
خیلی وقت است مربیان و بازیکنان را ندیده‌ام و آرزوی من است که دوباره در جمع تیم ملی قرار بگیرم. اسپورتینگ هم از تیم‌های خوب اروپایی است که فکر می‌کنم بازی با این تیم می‌تواند برای تیم ایران خوب باشد. فقط امیدوارم تا آن زمان در شرایط خوب آمادگی باشم.
 
در گذشته ثابت کردیم ایران می‌تواند کارهای بزرگی انجام دهد، فقط امیدوارم ملی‌پوشان تا جام جهانی سالم بمانند!
 
فکر می‌کنی تیم ملی ایران چه عملکردی در جام جهانی برزیل خواهد داشت؟ در رویارویی با قدرت‌های بزرگ چقدر قدرت داریم؟
 
ما تیم ملی خوبی داریم. بازیکنان تاکنون عملکرد خوبی داشتند و مربیان هم توانایی‌هایشان را نشان داده‌اند. از نظر من تیم ایران می‌تواند حضور خوبی در جام جهانی برزیل داشته باشد. فقط امیدوارم همه بازیکنان تا آن زمان سالم بمانند و کسی مصدوم نشود. فکر می‌کنم در بازی‌های گذشته هم نشان دادیم می‌توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم.
 
دوست دارم در برزیل با آلمان یا انگلیس هم‌گروه شویم چون بازی مقابل این تیم‌ها برایم جالب است
 
دوست داری در جام جهانی با کدام سرگروه قدرتمند هم‌گروه شویم و شخصا تمایل داری مقابل کدام تیم ملی بزرگ بازی کنی؟
 
از نظر فنی هیچ فرقی نمی‌کند. همه تیم‌هایی که به عنوان سرگروه انتخاب می‌شوند، قدرتمندترین تیم‌های جهان هستند. برایم جالب است که با آلمان یا انگلیس هم‌گروه شویم. من در آلمان بزرگ شدم و برای تیم‌های این کشور بازی کردم و اکنون در انگلیس بازی می‌کنم و دوست دارم روزی مقابل یکی از این دو تیم بازی کنم. اما در مجموع همه تیم‌هایی که احتمالا با آنها روبرو می‌شویم حریفان سختی خواهند بود./تبیان
 

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
ملی‌پوش ایرانی تیم فولام برای بازگشت به تهران و بازی برای تیم ایران به شدت ابراز دلتنگی می‌کند و می‌گوید: دوست دارد در جام جهانی تیم ملی ایران با آلمان یا انگلیس هم‌گروه شود.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
27%
 
متوسط
13%
 
ضعیف
59%