حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در مراسم بهره‌برداری همزمان از چند طرح عمرانی، آبی و نیروگاهی در استان کرمانشاه، در شهر ازگله، گفت: یک سال و نیم پیش که به این منطقه برای پیگیری مشکلات زلزله آمده‌ام روزهای غم و دلگیری برای همه ما بود.خدا را سپاسگزارم که امروز در شرایطی به این منطقه آمدیم که مهندسین، کارگران و مدیران ما یک کار عظیم و بزرگی را به ثمر رساندند.

 

وی ادامه داد: این پروژه کاملاً این منطقه را متحول خواهد کرد، در واقع این سرزمین همان سرزمین پاک، شَرف، ایستادگی و فداکاری در دوران دفاع مقدس بوده و چقدر با دوستان و فرماندهان و آیت الله هاشمی رفسنجانی به این منطقه آمده ایم و می دانید که عملیات‌های سال ۶۶ ما تقریبا همه اش در منطقه غرب کشور انجام شد و امروز خوشحالیم که ملت بزرگ ما توانست این منطقه ایثار را تبدیل به منطقه خدمت کند.

 

رئیس جمهور با اشاره به سخنان وزیر نیرو مبنی بر فعالیت این وزارتخانه در ۱۲ استان کشور در زمینه آب، گفت: باید چهار استان دیگر یعنی بوشهر، هرمزگان، مازندران و گیلان را نیز اضافه کنیم. در واقع این ۱۶ استان ما به یک نحوی با آب خلیج فارس، دریای خزر و یا رودخانه های مرزی مرتبط شدند که برکت برای همه این استان‌ها و مردم عزیز ایران خواهد بود.

 

روحانی تاکید کرد: من فکر می کنم مجموع این طرح هایی که امروز افتتاح کردیم شاید بزرگترین طرح افتتاحی توسعه منابع آب و خاک در تاریخ کشورمان باشد. این طرح، طرح بسیار عظیم بزرگ و سرنوشت ساز برای این منطقه و امنیت غذایی کشور است و تحول بزرگی را در این منطقه به وجود خواهد آورد. فکرها برای این تفکر شده است؛ در همان دوران ریاست جمهوری آقای هاشمی درباره این طرح بحث کردیم و در دوران ریاست جمهوری جناب آقای خاتمی این طرح را به شورای عالی امنیت ملی بردند و جلسات مستمر را در دبیرخانه برای تصویب نهایی این طرح داشتیم.

 

روحانی تصریح کرد: یکی از افرادی که به طور مداوم از من راجع به این طرح‌ها سوال می کرد مرحوم آقای هاشمی بود باید یاد کنیم از همه آنهایی که دیروز تلاش و امروز تلاش کردند.

 

رئیس جمهور اظهار داشت: این طرح در واقع از استان کردستان شروع  و به کرمانشاه و ایلام می‌آید و طرح بسیار بزرگی است و می خواهم به مسئولان گردشگری کشور تذکر و یادآوری کنم که مخصوصاً در سالی که منابع آبی قابل قبولی هست (مردم از این طرح استفاده کنند).

 

وی بیان داشت: ۸۰ درصد مخازن سدهای کشور پر است و شاهد ۲۳ میلیارد متر مکعب آب در دشت های خوزستان بودیم. البته عده زیادی از مردم ما دچار مشکلاتی شدند که دولت در حد امکان و توان این مسئله را جبران خواهد کرد.

 

روحانی بیان داشت: از اول فروردین تا امروز در طول ۴۰ روز حدود ۳۲ میلیارد متر مکعب  ورودی آب داشتیم. این نعمت بزرگی است و ان‌شاالله مایه خیر و برکت برای کشور مردم باشد. گردشگری باید یک تحول بزرگی را به وجود آورد. الان در آستانه ماه رمضا خیلی زمان گردشگری نیست اما از انتهای ماه رمضان و در تابستان مردم از تمام سد ها می توانند بهره ببرند.

 

وی بیان داشت: من در اینجا باید از مقام معظم رهبری سپاسگزاری و تشکر کنم که در سال ۹۳ در جلسه ای که خدمت ایشان بودم این طرح را خدمتشان دادم البته ایشان از قبل نسبت به این طرح استحضار داشتند و ایشان با درخواست برای برداشت ۸ میلیارد دلار از صندوق ذخیره موافقت کردند؛ البته به عنوان وام این پول را گرفتیم و پول بلاعوض نیست و دولت متعهد است که این پول را با سودش بازپرداخت کند.

 

رئیس قوه مجریه گفت: سال‌ها آرزوی این طرح را داشتیم. این روز، روزی است که من از سال ۸۲ آرزوی آن را داشتم. این طرح باید تکمیل شود و منابع آن را ما باید تامین کنیم. بخش بزرگی از آن افتتاح شده و بخشی از آن باقی مانده است.

 

وی با اشاره به اینکه تا کنون در دولت یازدهم و دوازدهم ۳۷ سد و بند  تکمیل شده است اظهار داشت: ۵ سد دیگر در حال تکمیل است که مجموعه آنها ۴۲ سد می‌شود و یک کار عظیم و بزرگ است که انجام گرفته است.

 

روحانی اظهار داشت: خوشحالم که در این روزهایی که دشمنان ما عربده‌شان بیشتر شده و حرفهای بی ربط و ناروا می‌زنند مردم ما شاهد ایستادگی، مقاومت، نشاط،روحیه کار و تلاش هستند و هر کار بزرگی که انجام می‌گیرد یک ضربه بزرگ بر دشمنان ما است.

 

وی ادامه داد: با کسی دشمنی نداریم اما در برابر هیچ توطئه ای دست روی دست نمی گذاریم. نفت را به فروش می رسانیم؛ قدرت آمریکایی ها در حد زبان درازشان نیست. باید دشمن را پشیمان کرده و به نقطه عقلانیت برگردانیم.

 

وی بیان داشت: اگر بر فرض با این فشارهایی که می آورند از پول نفت کم تر به ما برسد از جای دیگر جبران خواهیم کرد. ضمن اینکه نفت را به حول قوه الهی به فروش می رسانیم این حرف، حرف کاملا بی اساس و بی پایه است که آمریکایی ها می زنند. آمریکایی‌ها قدرتشان در حدی نیست که زبانشان بلند و دراز است؛ قدرتشان محدودتر از زبانشان است.

 

روحانی تاکید کرد: ما این منطقه را بهتر از آنها می شناسیم. قدرت ملت ایران را بهتر از آنها می شناسیم. ملت ما ایمانشان، ایثارشان و فداکاری شان بسیار بالاتر از آن است که آنها تصور می کنند. البته مردم ما هم مشکلاتی در یکسال گذشته داشتند و امسال هم ممکن است مقداری مشکلات ادامه داشته باشد. اما به هر حال باید دشمن را پشیمان کنیم و دشمن را سر جایش بنشانیم و به نقطه عقلانیت برگردانیم.

 

وی خاطر نشان کرد: خدا به ما کمک کند که آنها را به نقطه عقلانیت شان برگردانیم و فعلاً از نقطه عقلانیت خارج شده‌اند. یک گروهی ( در امریکا ) جمع شدن و تصوراتی در ذهنشان است در بسیاری از زمینه ها پیروز بوده ایم و باز هم پیروز خواهیم بود.

 

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه حتما دولت در مواردی برای کمک رسانی به مردم نقص داشته اظهار داشت:  یکی از امتیازاتی که این منطقه دارد این است که چون در کنار مرز عراق واقع شده هر محصولی تولید کند می‌تواند هم به داخل وارد کند و هم به خارج از ایران صادر کند.

 

انتهای پیام/

فارس

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
رئیس جمهور گفت:با کسی دشمنی نداریم اما در برابر هیچ توطئه ای دست روی دست نمی گذاریم. نفت را به فروش می رسانیم؛ قدرت آمریکایی ها در حد زبان درازشان نیست. باید دشمن را پشیمان کرده و به نقطه عقلانیت برگردانیم.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
41%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
14%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
44%
 
قدر موشک‌های خود را بیش از گذشته می‌دانیم/ قادریم از این پیچ تاریخی عبور کنیم
قدر موشک‌های خود را بیش از گذشته می‌دانیم/ قادریم از این پیچ تاریخی عبور کنیم
بازدید : ١٣٠
ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»
ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»
بازدید : ١٤٤
ایران و پاکستان عمق راهبردی یکدیگر هستند/ ضرورت تقویت روابط تهران – اسلام‌‌آباد
ایران و پاکستان عمق راهبردی یکدیگر هستند/ ضرورت تقویت روابط تهران – اسلام‌‌آباد
بازدید : ١٢٦
بیانیه اقتصاددانان وفادار به انقلاب اسلامی + اسامی
بیانیه اقتصاددانان وفادار به انقلاب اسلامی + اسامی
بازدید : ١٥٢
طرح تعمیق بازار ثانویه در انتظار امضای رئیس جمهور/علت افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر
طرح تعمیق بازار ثانویه در انتظار امضای رئیس جمهور/علت افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر
بازدید : ١٣٧
لازم باشد به کشوری که قصد ضربه زدن به منافع ما را دارد پاسخ قاطع خواهیم داد/ هیچ کس به هیچ دلیلی با صندوق انتخابات قهر نکند | روحانی در گفتگوی زنده تلویزیونی
٠١:١٤:١١
لازم باشد به کشوری که قصد ضربه زدن به منافع ما را دارد پاسخ قاطع خواهیم داد/ هیچ کس به هیچ دلیلی با ...
بازدید : ١٣١٥
رییس‌جمهور با تشریح برنامه‌های اقتصادی دولت: آمارهایمان واقعی است نه تبلیغی/بودجه 92 باید اصلاح شود
١٤:٠٣
رییس‌جمهور با تشریح برنامه‌های اقتصادی دولت: آمارهایمان واقعی است نه تبلیغی/بودجه 92 باید اصلاح شود
بازدید : ٣١٨٠
اگر در انتخابات پیروز شوم علاقه‌ای به جشن گرفتن برای پیروزی ندارم | روحانی در "به انتخاب شما"
١٤:٥٥
اگر در انتخابات پیروز شوم علاقه‌ای به جشن گرفتن برای پیروزی ندارم | روحانی در "به انتخاب شما"
بازدید : ١٢٣٩٦
بخش دوم مناظره سیاسی کاندیداهای ریاست جمهوری
١٤:٣٨
بخش دوم مناظره سیاسی کاندیداهای ریاست جمهوری
بازدید : ٩٨٦٢
گزارش لحظه به لحظه از ورود کاندیداها و اولین مناظره انتخاباتی؛
گزارش لحظه به لحظه از ورود کاندیداها و اولین مناظره انتخاباتی؛
بازدید : ٢٣٣٤
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو