سیامک مره صدق :

 

 

 
 
سیامک مره صدق (زاده ۱۳۴۴ در شیراز) استاد دانشگاه، دکتری متخصص جراحی عمومی و نماینده کلیمیان در دوره هشتم و کنونی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی می‌باشد.
 
زندگی نامه
 
وی متولد ۱۳۴۴ شیراز است. در مدرسه تیزهوشان آن شهر تحصیل کرده است
 
وی در سال ۱۳۶۲ به دانشگاه شیراز وارد شده و پس از تحصیل در رشته پزشکی توانسته تخصص خود را در جراحی عمومی کسب کند. عضویت در هیئت علمی دانشگاه کردستان، مسئول بخش اورژانس استان کردستان، مسئولیت مرکز توسعه آموزش پزشکی استان کردستان و ریاست ومسئول فنی بیمارستان و مرکز خیریه دکتر سپیر نیز در کارنامه او است. وی هم اکنون علاوه بر مسئولیت نمایندگی ایرانیان کلیمی در مجلس، مدیر مسئولی نشریه افق بینا (ارگان انجمن کلیمیان تهران) را بر عهده دارد.
 
مره‌صدق هم‌چنین رئیس انجمن کلیمیان تهران بوده است. ولی با انتخاب به سمت نمایندگی ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی، در خرداد ماه ۱۳۸۷ این سمت را به دکتر رحمت‌الله رفیع واگذار نموده است.
 
سیامک مره صدق در سال ۱۳۸۶ خورشیدی در حوزه انتخابیه اقلیت‌های دینی کلیمیان از مجموع ۲۸۴۵ رای مأخوذه، با ۲۳۷۴ رأی حائز اکثریت آراء شد. وی در سال ۱۳۹۰ خورشیدی نیز با ۲٬۹۳۴ رای با درصد آرای ۹۰٫۵۶% دوباره به‌عنوان نماینده اقلیت کلیمیان در سمت خود ابقاء شد.
 
مره صدق در اولین سفر حسن روحانی به نیویورک برای شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۲۰۱۳ از همراهان رئیس جمهور بود.
 
مره صدق، در واکنش به نبرد ۲۰۱۴ اسرائیل و غزه، گفت: «جنایات رژیم صهیونیستی در قبال مردم فلسطین، یادآور رفتار صدام حسین با مناطق شیعه‌نشین عراق و رفتارهای آلمان نازی در دوران جنگ جهانی اول و دوم علیه بشریت است و هیچ توجیه منطقی، عقلی و سیاسی برای آن قابل بیان نیست.»
 
 
 

 


دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی به تشریح وضعیت حقوق و زندگی اقلیت ها در ایران پرداخت و گریزی هم به ادعاهای غربی‌ها در این زمینه زد.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
42%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
14%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
43%