کاترین ویلیام: به نویسنده برایان رزخوش آمد میگوییم، ما نیزمفتخریم که امشب بروک گلدستون در اینجا حضور دارد. او مدیر و مسئول شرکت میزبان ان.پی.آر در رسانه ها و نویسنده کتاب تحسین شده و سرگرم کننده "دستگاه موثر" است.بروک سال های بسیاری را در ان.پی.ار فعالیت کرده ازجمله اینکه سه سال در مسکو در دوره ریاست جمهوری اولسون ایستادگی کرده است.

 

برایان: با تشکر از کاترین و با تشکر از شما بروک برای حضورتان، من می خواهم با کتاب شما که عنوان آن "دستگاه مؤثر" است شروع کنم. دراین کتاب شما در مورد تعدادی از تعصبات رسانه ها صحبت کردید که آنچه که مورد علاقه من بود،تعصب درشرح دادن بود که مبنی بر این بود که رسانه ها داستانی را می گویند و اصلا برایشان مهم نیست که آن داستان چه چیزی است،حقیقت دارد یا خیر. ما به تازگی انتخاباتی را پشت سر گذاشتیم که در آن هزاران وقایع ثبت شد ومن می خواهم بدانم که آیا شما فکر می کنید انتخابات ریاست جمهوری نشان دهنده چهار سال نبرد سنگینی بسوی مرگ است؟

 

بروک: بعضی چیزهای دموکراتیکی بخشی از زندگی آمریکایی ها را تشکیل می دهند ومشکل این است که ما با شرح دادن ها هدایت می شویم، ما داستان ها را دوست داریم و اطلاعاتمان را ازطریق داستانها سازماندهی می کنیم .بسیاری از اخبارداغی وجود دارند که شرحی نیستند، اما به هرحال ما می بایستی از شرح دادن مثلا در بخشی ازاطلاعات متهور وروزنامه نگاری تجاری استفاده کنیم. مثال دیگر می تواند بحث های سیاست های مالیاتی، توجهات اوباما وغیره باشد.

 

برایان: صحبت در مورد انتخابات شد، راه مطبوعات این انتخابات به انتخابات دیگر راچگونه توصیف می کنید؟

 

بروک: بیایید صادق باشیم،همه آنها افتضاح هستند. من هیچ انتخاباتی را بخاطر ندارم که به آن رفته باشم و پیش خود بگویم عجب تجربه رضایت بخشی بود!!من حداقل به انتقاد و تجزیه و تحلیل رسانه ها در چهاردوره از انتخابات گذشته پرداخته ام. شما می دانید که رادیو عمومی همیشه مدنی است. در واقع به طور کلی می توان گفت رادیو جمهوری در برنامه هایش بسیارمدنی است.

 

برایان: خوب شما به نظریه ان.پی.آر اشاره کردید، من می خواهم بدانم که چرا ان.پی.آرافرادی مانند رامنی را مورد هدف خود قرار می دهد. روزنامه نگار به خصوص به چیزی  تاکید دارد که عدالت و بی طرفی در آن وجود دارد. چرا شما کسانی که فکر می کنید انصاف دارند وبی طرفی اند را بر اشفته می سازید؟

 

بروک: سال به سال، دوره به دوره، هر دولتی و یا جمهوری خواه و دموکراتی درمورد این مسئله شکایت کرده ،رادیو عمومی سعی می کند نفوذش راافزایش می دهد، اما مهم این است که 10٪ ازبودجه رادیویی عمومی را دولت تامین می کند.اگر بودجه ای وجود نداشت، اگرآنها بنر مالیات را نداشتند، نمی توانستند هیچ کاری انجام بدهند.شما می دانید که 30سال از این مسئله می گذرد که گزارش های رسانه مین استرین با تعصبی آزادانه راه خود را پیش می برند که بسیاری از مردم که با آن رسانه کار میکردند،در حال حاضر بیمار شدند.

 

برایان: ما در دوره ای زندگی می کنیم که ممکن است در آن بخواهیم جلوی هرعقیده ای که با آن موافق نیستیم را بگیریم. من میخواهم بدانم روش مطبوعات نسبت به صد و پنجاه سال پیش، هنگامی که همه چیز یک حزبی بود،تغییر کرده است؟ آیا در حال حاضریک شخص با یک عقیده به شخصی دیگر با عقیده ای دیگر گوش می دهد؟

 

بروک: بله، کاملا امکان پذیراست و در مورد گذشته این مسئله حق با شماست ،من بخش عظیمی از کتابم رابه بازگویی تاریخ روزنامه نگاری و اختراع نوشتن پرداختم و آنچه که یافتم یک دوره طلایی بود که به عنوان عصرطلایی از رسانه های اجتماعی خطاب می شد زیرا بر خلاف امروزه که رسانه ها بی ارزش تر می شوند، ایجاد رسانه ها بسیار ارزش داشت که ملزم تلویزیون با مخاطبان بسیاری بود.آن زمان که تلویزیون اختراع شد و خبری تلویزیونی برای اولین بارساخته شد ،دولت درمرحله سیاسی مملو از جنگ بود. جنگ و فن آوری گران مایگی، فرهنگ واقع بینی را به وجود آورد که این مسئله همه افراد از جمله دولت که مسئولیت صدورمجوز و تنظیم تلویزیون را بر عهده داشت،خوشحال کرد. یک مطالعه ای درهاوارد انجام شد که طبق آن دریافتند که افرادی که قبل ازپیدایش  اینترنت به خوبی از همه چیزمطلع می شدند، پس از پیدایش اینترنت هم همینطور بودند و افرادی که قبل از پیدایش اینترنت به اخبار بی علاقه بودند ،پس از آن حتی کمتر از قبل آگاهی ازمسائل دارند که این موضوع بیانگر این است که این مسائل رسانه ای به تکنولوژی ربطی ندارند. چیزی که من به آن معتقدم این است که هرچه رسانه بیشتر می شوند، مردم کمتر توجه می کنند.روزنامه ها می خواهند بدون منفعت کار کنند اما مشکل این است اگر بخواهید با بی منفعتی کار کنید، سودی نمی کنید!! اما در کل من فکر می کنم که این موسسات(رسانه ها) با ارزش اند و می بایستی مورد حمایت قرار گیرند.

 

برایان: من ازشما میخواهم که در مورد این صحبت کنید که آیا این واقعیت  دارد که رادیو دیگر مورد توجه مردم قرار نمی گیرد؟ آینده رادیو را چگونه می بینید؟

 

بروک: ما از سال 1950 می گوییم "آیا رادیو از بین رفته است؟" این درست است که شنوندگان ما مخاطبان جوانی نیستند ،اما در حال حاضر چیزی شبیه به 20٪ از هر گروه سنی به رادیو گوش می دهند.ما می خواهیم  رادیو گوش دادن برای برای مردم عادت شود.

 

پرسش کننده: چه تفاوت بین روزنامه نگاری و رسانه ها یا مطبوعات است؟

 

بروک: روزنامه نگاری آن چیزی است که شما انجام می دهید و رسانه ها و مطبوعات جایی است که شما در آن کار می کنید. به اعتقاد من روزنامه نگاری چیزی است که شما بر اساس مجموعه ای از استانداردها وبا هدفی خاص در ذهن خود، آن را تولید می کنید.

 

برایان: من می خواهم بدانم که چرا با افزایش آزادی ،تروریسم در روزنامه نگاری به وجود آمده است؟

 

بروک: خب کمیته ای برای حفاظت از روزنامه نگاران وجود داردکه آنها تا به حال مطالعاتی انجام داده اند و خطرناک ترین زمان را برای هر روزنامه نگار دریافتند که آن زمان، هنگام ظهور دموکراسی است. بنابراین در مکان های که روزنامه نگاران فکر می کنند می توانند گزارش تهیه کنند هیچ حمایتی گری،هیچ پلیس برای محافظت از آنها وجود ندارد،و ما روز به روز شاهد مرگ روزنامه نگاران هستیم.این جهان، جهانی است که در آن انبوهی از تلاش دموکراسی وجود دارد.

 

برایان: با تشکر از شما برای اشتراک گذاری اطلاعاتتان در مورد رسانه ها، از شما بسیار سپاسگزارم.

 

بروک: من هم از شما سپاس گذارم.

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 1
اسدی  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۳۱ تير
2
0
پاسخ
سلام و خدا قوت.موفق باشید.
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
خلاصه ترجمه مذاکره تاریخچه و قدرت نفوذ رسانه ها در موسسه تکنولوژی نیویورک
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
39%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
15%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
45%