تاثیر ریاست جمهوری لینکن بر سیاست های کنونی

 

مجری: هارولد هولزربه ما پیوسته تا  در مورد رئیس جمهور آبراهام لینکلن وتاثیر وی بر سیاست های کنونی صحبت کنیم. آقای هولزر، محقق و نویسنده کتاب " چگونه آبراهام لینکلن برده داری را در آمریکا به پایان رساند" است. وی همچنین در جامعه تاریخی نیویورک فعال است. برای حضورتان در برنامه مان متشکریم.

هولزر: باعث افتخار من است.

مجری: خوب، به ما بگویید که چرا رئیس جمهور لینکلن نه تنها در میان رهبران سیاسی بلکه در میان عموم مردم آمریکا نسبت به سایرین محبوب تر است؟

هولزر: خوب من فکر می کنم که فیلم جدا از تحسین منتقدان، یک موفقیت بزرگ تجاری است که جذب کننده بوده است و به نظر می رسد که منجر به پیشرفت تمامی اجزاء جامعه و بحث و پژوهش شده است. رئیس جمهور اوباما در کاخ سفید سخنرانی داشت که به طور گسترده ای به اطلاع عموم رسید و پس از آن مجلس سنا چهار یا پنج هفته پیش گردهمایی داشت که خوشبختانه توانستم در آنجا حضور داشته باشم که یک تجربه بسیار شگفت انگیزی برایم بود.

مجری: به نظرمی رسد که در اغلب موارد، لینکلن توسط رهبران سیاسی امروز پاسداری می شود. در دولت وی چه چیزی وجود داشته که هم مجلس سنا و هم در کاخ سفید برایش کار می کنند؟ چه درس و چه الگوهای توسط دولت لینکلن به وجود آمده که هنوزهم حفظ شده اند؟

هولزر: خوب این یک پدیده جدید نیست چرا که اگر ما به عقب بازگردیم، حتی در قرن نوزدهم، از زمانی که ولدون رز و ویلسون و ویلیام در سال 1912 در رابطه با واقیعت اینکه چه کسی بهترین میراث لینکلن را داشته نزاع کردند، خوب جمهوری خواهان و دموکرات ها در این رابطه بحث می کردند، درست زمانی که نبرد دو حزبی یا چند حزبی آغاز شده بود. همچنین فرانکلین دلانو روزولت، تئودور روزولت، کلینتون، بوش نیز به وی توجه می کردند که این فوق العاده است و من فکر می کنم عقیده همه این است که لینکلن به آنها توانایی برای موفقیت در بحران را نشان داده است. بدیهی است که لینکلن با بدترین بحران را در تاریخ آمریکا با کنگره ای متمرد، مواجه شده که این پدیده جدیدی نیست و خوشبختانه با وجود همه این مسائل وی توانسته ما را در هدایت به حفظ اتحاد و پایان بردگی مدیریت کند. بنابراین او الگویی از موفقیت در سختی است که خوب متاسفانه موفقیت همیشه با سختی همراه است.

مجری: هارولد هولزر مهمان ما است. او یک محقق و نویسنده کتاب " چگونه آبراهام لینکلن برده داری را در آمریکا به پایان رساند" است و اگر می خواهید در مکالمه ما که در مورد تاثیر رئیس جمهورلینکلن در سیاست های کنونی است، شرکت کنید با شماره 2025853880 برای دموکرات ها و 2025853881 برای جمهوریخواهان و 2025853882 برای مستقل ها تماس بگیرید. شما همچنین می توانید از طریق رسانه های اجتماعی با ما در ارتباط باشید. خوب هارولد هولزر بگویید که به نظر شما رئیس جمهور لینکلن چگونه می توانست مشکلات امروز مانند توقیف و جنگهای حزبی که در بین خانه های مختلف کنگره و میان کنگره و کاخ سفید است را کنترل کند؟

هولزر: هرچقدر که ترکیب رنگ های قرمز و آبی یا آبی و قرمزبد است، ترکیب رنگ های آبی و خاکستری بدیهی است که بدتر است زیرا در سال 1850 تحزب منجر به تیراندازی در جنگ در کانزاس و مکان های دیگر و در نهایت در سراسر کشورشد. پس وی ما را در بحران هدایت کرده، اما به طور کامل قادربه دستیابی به نتایج کنگره ملی نبود و مشکلات وی به اندازه مشکلاتی بود که اکنون رئیس جمهور اوباما با آن ها روبه رو است. به عنوان مثال اصلاحیه سیزدهم تصویب شد، به این دلیل که کنگره شمالی و سناتورها به آن رای دادند. ما بقی آنها دیگر در کنگره شرکت نمی کردند و هنوز هم به دست آوردن دو سوم رای دشوار است و نمی دانیم نتیجه چه می شود. کاری که لینکلن کرد که الگویی برای رئیس جمهورهای عصر کنونی شده، این است که وی به طور مستقیم با مردم ارتباط داشت. وی کنفرانس های مطبوعاتی و سخنرانی و برنامه های تلویزیونی برگزار نمی کرد اما وی بیانیه صادر می کرد که ما آن را نامه های عمومی می نامیم و تلاش می کرد تا کشور را پشت دستور کار خودش قرار دهد. چیز دیگری که ما باید در ذهن داشته باشیم این است که، آبراهام لینکلن بزرگترین موفقیت خود را از طریق روند قانونگذاری به دست نیاورده است، بلکه وی آنها را به دستور ریاست جمهوری، که هم خوب و هم سوال برانگیز بوده، به دست آورده است. اعلامیه ی آزادی بردگان یک دستور نظامی توسط مدیر اجرایی ، فرمانده و رئیس بود. محدودیت های وی بر روی امتیازات رفتاری بردستورات ریاست جمهوری بوده که بعد توسط کنگره تصویب شد. تمامی این موارد، آمادگی آغاز جنگ داخلی، فراخوانی نیروهای نظامی، تخصیص بودجه را وی در حالی که کنگره در جلسه نبود، انجام داد. شاید این درسی است که باید از وی بیاموزیم، صبر کنید تا زمانی که کنگره نیست کار خود را انجام دهید.

مجری: استاد هولزر محققی است که چهار دهه را صرف مطالعه در مورد رئیس جمهور لینکلن کرده و ما با وی در مورد افزایش محبوبیت رئیس جمهور لینکلن و این که میراث سیاسی لینکلن در دوران کنونی به چه معنایی است، صحبت می کنیم. به سراغ تلفن ها می رویم و به تعدادی از آنها که برای هارولدهولزراست پاسخ می دهیم. اولین تماس پال در ایندیانا روی خط مستقل است. پال پشت خط هستی؟

پال: صبح بخیر. این موضوع جالبی برای بحث و بررسی است. به نظر می رسد که ما اغلب می شنویم که لینکلن مخالف برده داری و یک نژاد پرست بوده اما این دو عقیده که باهم یکی نمی شوند چون به نظر من برده داری یک نهاد بسیار کهن است. حمورابی به برده داری رسیدگی کرد در حالی که نژاد پرستی علمی در نهایت یک پدیده ای است که مربوط به دوره های اخیر بوده و به نظر می رسد که لینکلن به پایان مخالفت با برده داری رسید که خوب این مسئله در چین تا سال 1954 ادامه داشت. اما او در جهش واقعی از نژادهای علمی که با افکار غربی مرتبط بود، که علم اصلاح نژاد انسان نامیده می شود، قرار گرفت. پس به نظر من در واقع دو موضوع متفاوت در اینجا وجود دارد. لینکلن به راحتی می توانست یک نژاد پرستی باشد که از نهاد برده داری نفرت داشته است.

مجری: هارولد هولزر؟

هولزر: ضمناً ایندیاناپولیس یک شهر لینکلن بسیاربزرگ با مجموعه فوق العاده است. اجازه دهید من تمامی چیزهایی را که شما به آن اشاره کردید را از منظرو دنیای لینکلن برایتان بگویم. او همیشه مخالف برده داری بود. او نمی توانست چیزی را که به عنوان یک مرد جوان شاهدش بود یعنی در حراج فروخته شدن مردم را تحمل کند. و وی از نظر فیلسوفانه مخالف این تصور بود که کسی که نان درست می کند حق ندارد برای درست کردن نان پول به دست آورد و باید سود یا ثمره تلاش های خود را به صاحبش و یا شخص دیگری بدهد. این چیزی بود که وی احساس کرد و به اعلام استقلال رجوع کرد. موضوع نژاد و نژادپرستی دشوارتراست. لینکلن یک مردی بود که در اواسط قرن نوزدهم اساسا درجوامع سفید بزرگ شده بود وتعداد بسیار کمی از آمریکایی های آفریقایی تباررا در طول عمر خود دیده بود تا زمانی که وی فردریک داگلاس و سایر الگوها را برای دستورجدیدش ملاقات کردو خوب نگرش وی تغییر کرد. او در طول زندگی خودش را تغییر داد. فقط به بیانیه های وی در بین سال های 1358 تا 1365  که آخرین سال زندگی اش بود نگاه کنید، در سال 1858 او گفت که هرگزاز این ایده  که مردم سیاه و سفید ظاهر مناسبی نداشته باشند و یا سیاه پوستان برای هیئت منصفه خدمت کنند،حمایت نمی کند. در سال 1865 او درخواست رای گیری برای حق آمریکایی های آفریقایی تبار کرد، که اولین رئیس جمهوری بود که خواستار انجام این کار شد. بنابراین من فکر می کنم روند تکاملی لینکلن اینگونه بود که خوب قطعا تا سال 2013  با توجه به شرایط قضاوت در مورد استانداردهای سال 1860 نژادپرست به حساب می آمد او یک سفید پوست روشن فکر بود.

مجری : تماس بعدی جری باز هم از ایندیاناپولیس روی خط دموکرات است. هارولد هولزر در اینجا حضور دارد.

جری: خدا شما را حفظ کند- -

هولزر: ممنون.

جری: من جری از ایندیانا هستم.تماس گیرنده قبلی در مورد لینکلن صحبت کرد که وی با برده داری موافق بوده است. من از 21سالگی درحال جمع آوری مسائل تاریخی مربوط به لینکلن هستم و اکنون 50 ساله ام واطلاعات زیادی درمورد لینکلن دارم. لینکلن به بردگان کمک کرد، زمانی که با مردم بد رفتاری می شد وی به میان آمد و آنها را ازآن وضعیت خلاص کرد. ما باید در مورد برده داری صحبت کنیم وگرد هم آییم.رئیس جمهور در تلاش است تا کارها را به نحو احسنت انجام دهد. من لینکلن را خیلی دوست دارم. وی مرد خوبی است. لینکلن برای این کشور خیلی زحمت کشیده، من یک کتاب در مورد لینکلن در کاخ سفید در قرن 18 - -

<<مجری تلفن را قطع می کند>>

مجری: به سراغ ران در پونتیاک روی خط جمهوری خواه می رویم. ران بفرمایید. سوال و یا نظرتان را به هارولد هولزر بگویید.

ران: من می خواهم در مورد ماهیت دیوان عالی کشور در زمان تصمیمات اسکات بیم بدانم. من می دانم که تونی کارولین جنوبی بوده است. چه کسی توسط دموکرات منصوب شد؟ چند نفر طرفداران الغای برده داری در دیوان عالی کشورو این گونه چیزها بودند؟

مجری: خوب، این سوال مربوط به دوره ای کمی قبل تراز تخصص من است. ضمناً تونی اهل مریلند بوده نه کارولین جنوبی و در سواحل جنوبی مریلند زندگی می کرده است. من فکر می کنم که در آن زمان عمدتا نامزدهای دموکراتیکی وجود داشتند وهیچ طرفدار الغای برده داری در دیوان عالی کشور در سال 1857 وجود نداشت و البته اکثریت اظهار داشتند که مردم سیاه پوست هرگز شهروند ایالات متحده نمی شوند و بردگان می توانند به هر جایی منتقل شوند. البته زمانی که لینکلن بر سر کار آمد با انتصاب جمهوریخواهان به دیوان عالی کشور، این مسئله را تغییر داد.

مجری: برخی از ویژگی های اصلی رئیس جمهور لینکلن چیست که رهبران در مورد آن صحبت می کنند؟ و آیا هر گونه فرضیه ای در مورد اشتباه صورت گرفته توسط برخی از رهبران امروزدر کنگره و یا در کاخ سفید در مورد رئیس جمهور لینکلن و میراث وی نیز وجود دارد؟

هولزر: خوب جدال بر سر این است که آیا او واقعا به حزب جمهوریخواه تعلق دارد و یا اینکه ارزش های اصلی وی که امروز پیشنهاد شده مانند کلینتون یا اوباما از حزب دموکرات است.. لینکلن قطعاً یک خرج کننده و مالیات دهنده است . من فکر نمی کنم که اکثریت رهبران سیاسی و یا حتی مورخان که او وضع کرد موافق این مسئله باشند. مالیات بر درآمد برای اولین بار، سیاست او بود که اگر آمریکا در مبارزه با جنگ است، ما باید برای آن به سرعت پرداختی داشته باشیم. در جنگ بمب وجود دارد، اما همچنین یک مالیات بر درآمد وجود داشت که به طور گسترده ای با آن مخالفت شد. رئیس جمهوربوش یک بار به من گفت که آبراهام لینکلن از نوعی قدرت اجرایی بدون تصویب کنگره استفاده می کرد که درآن زمان رایج نبود ، اما این کار با آزمون زمان تایید شده است و گفت می بینید که جاسوسی من بسیار مانند رفتار لینکلن است. رئیس جمهور اوباما ماهیت تحول آفرین و الهام بخش و اخلاق زندگی که لینکلن آن را کار ناتمام نامیده است، را می بیند که هنوزهم امریکا را به چالش می کشد. من فکرمی کنم که این فوق العاده است که جمهوری خواهان محافظه کار و دموکرات های لیبرال می توانند چیز الهام بخشی را در لینکلن پیدا کنند. در حال حاضر که یک کتاب کولیج بزرگ وجود دارد گفتنش سخت است، اما آنها باید لینکلن را بهترو بیشتراز کولیج تقلید کنند که خوب این نظریه عمومی من است.

مجری: شما در مورد رئیس جمهورجورج بوش صحبت کردید. وی در کاخ سفید در ادای احترام به رئیس جمهور لینکلن در یازدهم فوریه 2005 بود. ما به بینندگان مان کمی از صحبت های رئیس جمهور که در مورد تحسین رئیس جمهور لینکلن بود را نشان می دهیم.

جورج بوش، رئیس جمهور آمریکا: جنگ داخلی در میدان جنگ تصمیم گرفته شد. مبارزه بزرگتر برای روح آمریکا با کلمات لینکلن برپا شد. لینکلن درآن زمان خود را مستقیما در برابر فرهنگی که برخی از انسان ها توسط سازنده شان برای آزادی در نظر نگرفته شده بود، قرار داد. و به عنوان رئیس جمهور، اعتقادش این بود که برگزاری این اتحاد تنها راه حفظ آمریکا برای وعده های بنیانگذارآزادی و برابری برای همه بود. و به همین دلیل در قضاوت من، او بزرگترین رئیس جمهور امریکا بود.

مجری: هارولد هولزر، شما، در یازدهم فوریه 2005 در کاخ سفید حضور داشتید. کمی درمورد جنبه فکری بحث و زمینه که تحت آن این سخنرانی ساخته شده و آنچه که ما بین رئیس جمهورجورج بوش و رئیس جمهور آبراهام لینکلن بود به ما بگویید.

هولزر: ما یک برنامه داشتیم، من و سام وترسون، پروژه ای در سراسر کشور در حدود پنج یا شش سال به نام " لینکلن دیده و شنیده شد" داشتیم وپرتره هایی از لینکلن مربوط به زمان بزرگترین سخنرانی هایش ساختیم و خود سخنرانی به درخشانی توسط سام وترسون ذکر شد. ما این کار را در هوستون کتابخانه جورج دبلیو بوش در کاخ سفید انجام دادیم. طبق منابع کاخ سفید رئیس جمهور بوش اول با رئیس جمهور بوش دوم همکاری کرد و گفت شما باید این کاررا در کاخ سفید انجام دهید. بنابراین ما به آنجا دعوت شدیم، آن روز، روز فراموش نشدنی در زندگی من بود.  در کاخ سفید تمرین کردیم و در اتاق نقشه و اتاق سبز که به عنوان صحنه بود، وسایل هایی را آویزان کردیم. سپس برای اعضای کابینه، اعضای مجلس سنا، رئیس جمهور و بانوی اول اجرایی داشتیم و واکنش های آنها جالب بود. هر بار که او به صدورحکم ریاست جمهوری اشاره می کرد، رئیس جمهور بوش عمیقا مجذوب زمانی بود که لینکلن ضد بدترین بیانیه های جنگ مکزیک را می ساخت و می گفت که جنگ یک حماقت است وبا بارانی از خون خاتمه می یابد. در آن زمان واکنش عبوسانه بسیار بیشتری وجود داشت. بنابراین تماشای واکنش رئیس جمهوربه لینکلن فوق العاده بود.

مجری: تماس بعدی ریک از شهر مریلند رندل روی خط دموکرات است. بفرمایید ریک.

ریک: سلام من تماس گرفتم تا درمورد آنچه که جورج بوش می گفت که لینکلن بزرگترین رئیس جمهوربود، صحبت کنم. اوبوده اما احتمالا درطول تاریخ به عنوان بدترین رئیس جمهور شناخته می شود. یکی از چیزهایی است که ما می دانیم این است که لینکلن هیچ ارتباطی با دموکرات و جمهوریخواهی نداشته است و یک مسیحی واقعی بوده است. منظورم این است که اگر شما نگاه کنید، زمانی که لینکلن بردگان را آزاد کرد، منظورم این است که حزب جمهوری خواه به حزب دموکرات تبدیل شد، و سپس با معرفی قوانین صحیح جنگ مدنی، حزب دموکرات، حزب جمهوری خواه شد. منظورم این است که بیایید این مسئله را بپذیریم که در حال حاضر ما جامعه از نژادها داریم که مردم هنوز اعتقادات اجداد خود را دارند. کتاب مقدس می گوید که فرزندان تاوان اشتباهات پدرشان را می دهند- -

<<مجری تلفن را قطع می کند>>

مجری: هارولد هولز، درمورد رئیس جمهورلینکلن و ایمان و وفاداری وی و اینکه چگونه این ویژگی در دولتش عمل کرد، برای ما بگویید؟

هولزر: می گویم اما فقط یک نظریه سریع در مورد آنچه که تماس گیرنده گفت، بدهم. آبراهام لینکلن یک مرد با ایمانی بود، اما او همچنین یک مرد سیاست وسیاستمدارحزبی بود. هدف وی این بود که یک حزب جمهوری خواه ایجاد کند که از لحاظ ملی موفقیت داشته باشد. به جمهوریخواهان با شغل های حمایوی پاداش دهد و مطمئن شود تا حزب به طور ملی وسعت می یابد. او از یک دوره بسیار حزبی بود. او به عنوان یک مرد با ایمان، پیشرفت ، تکامل جالبی در نژاد و بردگی داشت. او هرگز به کلیسا تعلق نداشت و در اولین روزهای سیاسی متهم به یک شکاک دینی بود که وی صراحتاً پاسخ داد که یکی از مبارزات قانونی اش را برای اطمینان مردم به ایمان وی انجام داده است. اگر چه وی درکلیسا حضورمی یافت اما هرگزدر دعا ها شرکت نمی کرد و با این حال او بسیار، بسیار با سواد بود و کتاب مقدس را می خواند و آن را مطالعه می کرد و اطلاعات داشت. عبارات کتاب مقدس در سخنرانی هایش بود و همانطور که در زندگی سیاسی اش پیش می رفت عمیق تر مذهبی می شد، به طوری که مسئولیت پذیری مرگ هفتصد و پنجاه هزارنفر در ایالات متحده به منظور حفظ اتحادیه و پایان بردگی برایش غیر ممکن بود. برای یک مرد حتی لینکلن تحمل چنین چیزی خیلی سخت است. بنابراین او بار مسئولیتش را با خدا در میان می گذاشت. خدا می خواهد که این زمینه ادامه یابد. اگر خدا بخواهد که هر قطره از خون ناشی ازشلاق توسط شمشیر مرمت شود، قضاوت خداوند درست و صالح است. این چیزی بود که او در پایان زندگی اش می گفت.

مجری: تماس بعدی ارمیا از میشیگان روی خط جمهوریخواهان است. بفرمایید.

ارمیا: اوه، سلام. من فقط یک سوال از هارولد داشتم. من با این دوره از تاریخ بسیار آشنا نیستم اما آنچه که نظر من را جلب کرد این است که شما اشاره کردید چگونه وی تا به حال حکم احضار شخص توقيف شده به دادگاه براى بازجويى را به تعویق انداخته، ارتش را ترقی بخشیده و همه این کارها را بدون حضور کنگره در جلسه انجام داده است. به نظرمن با سیزدهمین مستعمرهایی که ایالات متحده را تشکیل داده اند، کشورهای مستقلی بودند و حق جدا شدن را دارند. منظورم این است که این اتحادیه داوطلبانه ای است و به نظر من اقدامات وی در رابطه با آن مسئله صحنه را برای سیاست کنونی ایجاد کرده که در آن ما قدرت ریاست جمهوری داریم، اگر من اشتباه فکرمی کنم من را آگاه کنید، مانند کل قوه مجریه، رئیس جمهور و برپایی جنگ در پاکستان، که بدون تصویب کنگره و یا اعلان جنگ است. ما بخاطر مثال لینکلن به این نقطه رسیدیم و آیا سیستم برای رئیس جمهور طوری که وی قادر به ایجاد جنگ در کشورهای در اتحادیه طراحی نشده است و شاید این تنها قسمت تیره و تاریک سیاست لینکلن را درآمریکا پوشش داده است.

مجری: هارولد هولزر؟

هولزر: خوب، دولت لینکلن و استفاده وی از قدرت اجرایی قطعا اشاره برتغییری دارد. مقام ریاست جمهوری در بحران یک الگویی است که توسط آبراهام لینکلن ایجاد شده تا با احتمالات اضطراری روبرو شود. او با شما در مورد اینکه آیا اتحادیه و پیمان دولت ها داوطلبانه بود، مخالفت می کرد نظر به اینکه وی جدایی یک مرد و یک زن، شوهر و همسر را ممکن می دانست، اما می گفت دولت نمی تواند چنین باشد.اتحادیه دائمی است. این چیزی است که وی آن را اساس مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خود قرار داده و به یاد داشته باشید، تصویب کنگره ای در نهایت برای همه تخصیصات  جنگ و برای ترقی همه سربازان آمد. آبراهام لینکلن با اتفاق بی سابقه ای روبرو شد و بدون آن پاسخ، ما ایالات متحده را نداشتیم و ممکن بود پنج کشور مختلف کوچک تررا در این قاره داشتیم. بنابراین او اتحاد را برای یک روز بهترحفظ کرد و من اساسا فکر می کنم که او می گویند که اتحادیه دائمی و سزاوار مبارزه بود.

مجری: تماس گیرنده گفت که به خوبی با این دوره آشنا نیست. اگر می خواهد بیشتر آشنا شود می تواند کتاب های بسیاری که توسط هارولد هولزر، نویسنده و محقق نوشته شده که کتاب اخیر وی "چگونه آبراهام لینکلن برده داری را در آمریکا به پایان رساند "بوده را پیدا کند. تماس بعدی الکس از ریچموند هیل گرجستان روی خط مستقلان است. بفرمایید. الکس ؟

الکس: من 27 ساله هستم و خیلی  در مورد لینکلن و روزگار وی اطلاعات ندارم. اما فقط می خواهم از او تشکر کنم، حداقل برای آزادی بیان، آزادی بردگی که زمان همه آمریکایی سفیدپوست مسئول در آن زمان را تغییرداد.

مجری: علاوه بر این، با توجه به موضوع برده داری ما از ساشا پیامی داریم که می گوید مردمی سفید پوستی که در جنوب هستند باور نمی کنند که بردگی اشتباه بوده است. آنها فقط بیش از حد ترسوهستند که بایستند و آن را به جهان بگویند. آنها به اسلحه نیاز دارند. هارولد هولزر؟

هولزر: تاریخ داستان را می گوید. آبراهام لینکلن درمبارزات انتخاباتی سال 1860 گفت تمام حزب جمهوری خواه مخالف گسترش برده داری بودند. حفظ بردگی که توسط قانون اساسی محافظت می شد و لینکلن آن را دوره انقراض نهایی می نامید. ایده برده داری و جلوگیری از سناتور طرفدار بردگی به نمایندگی از کشورهای غربی، برای هدایت ایالت های جنوبی به یک کنفدراسیون جدید برای تعیین مبارزه با بردگی کافی بود. این مهم است چرا که افرادی که گفتند جنگ برسر حقوق دولت در مقابل قدرت ریاست جمهوری بوده، واقعا این نکته را نمی دانند و من فکر می کنم این نکته با فیلم استیون اسپیلبرگ به هموطنان گفته شده وهمچنین درآن کتابی که شما سخاوتمندانه به آن اشاره کردید هم آمده که این  کتاب همراهی برای فیلم است. اما لینکلن اعلامیه ی آزادی بردگان را با یک فرمان اجرایی انجام داد و او جنگی قهرمانانه و کمی بحث برانگیز داشت تا آن آراء را برای پایان برده داری به طور رسمی در همه جا از طریق اصلاحیه سیزدهم به دست آورد.

مجری: هارولد هولزر همچنین مشاوری برای متن فیلم استیون اسپیلبرگ "لینکلن" بود.

هولزر: کار جالبی بود.

مجری: آنتونی تماس گیرنده بعدی ما از میلر در نیویورک روی خط دموکرات است. بفرمایید.

آنتونی: آقای هولزر از اینکه در کنار ما هستید، ممنونم و من می خواهم نظرم را در رابطه با چهارچوب کار شما بگویم. من از صحبت های شما تشکر می کنم و تماس گرفتم تا از شما بپرسم که اگر اشتباه می کنم من را آگاه کنید، اما امیدوارم شما بتوانید جور دیگری فکر کنید و نظرتان را درمورد این مسئله بگویید. من براین باورم که آبراهام لینکلن اظهار داشت که کنفدراسیون در مقابل او و بانکداران پشت سر او بودند و وی برای ملتش، بانکداران را ترسانده بود. من می خواهم بگویم که آیا شما می توانید این مسئله را به آنچه که در حال حاضردر مقابل ما است، ربط دهید. مجموعه نظامی صنعتی ما برهمه جای این سرزمین ها، یعنی این کشورهای فقیر، حمله کرده، و به نظر شما ما نباید آن کشورها را بیشتر بترسانیم تا اینکه جنگ در آنها برپا کردیم. همانطور که گفتم شاید شما نخواهید در رابطه با این مسئله نظری بدهید ولی امیدوارم بگویید و همچنین بیانیه آقای لینکلن را نیز بگویید. از شما بسیار سپاسگزارم و روز خوبی داشته باشید.

هولزر: با تشکر از شما. ، در میان نقل قول های بی شمار جعلی که برای لینکلن منسوب شده، نقل قول اصلی ما این است که او منافع کسب و کار بزرگ را می ترسانده است. اول از همه تا آنجا که من می دانم این موضوع درنوشته های لینکلن نبوده و ممکن است شخص دیگری آن را گفته باشد. لینکلن یک رهبرسیاسی عالی با اعتماد به نفس بوده است و من فکر می کنم کسانی که او را ملاقات کردند، محو  اعتماد به نفس خودخواهانه وی می شدند. مردم انتظار داشتند که بتوانند با آموزش بهتر یا تجربه بیشتر بر وی تسلط داشته باشند درحالی که او در جلسات خودش را با قدرت و تسلط کامل نشان می داد. من فکر نمی کنم که او بانکداران و کنفدراسیون را می ترسانده، بلکه وی می خواسته که به هر نحوی دموکراسی آمریکایی و حکومت اکثریت را حفظ کند.

مجری: رئیس جمهور اوباما، در صبحانه دعای ملی امسال در هفتم فبریه اشاره ای به رئیس جمهور لینکلن کرده است. رئیس جمهور اوباما درمورد سوگندی که در کتاب مقدس لینکلن یاد می شود،صحبت کرد و می گوید که لینکلن چگونه در دوران ریاست جمهوری خود به قدرت دست یافت.

رئیس جمهور اوباما: دیدن ازهم پاشیدگی این کشور، دیدن به راه انداختن جنگ هموطنانش، برادر در برابر برادر، خانواده در برابر خانواده،  تحملش برای هر رئیس جمهوری سخت بوده است. ما می دانیم لینکلن با سربازان ملاقات کرده و به بازدید مجروحان رفته و مردگان را روزبه روز، هفته به هفته گرامی داشته است و شما می توانید در خطوط چهره وی تلفات را که در جنگ داده ببینید اما او حتی در تلاش برای غلبه بر مالیخولیا، درغم و اندوه ناامیدی، شکست نخورد. و ما می دانیم که او قطعا آرامش و کتاب مقدس را یافته بود و توانست شک و تردید خود را در برابر خداوند محقر سازد و من فکر می کنم این کار او را به یک رهبر بهتر تبدیل کرد.

مجری: پژوهشگر و نویسنده، هارولد هولزر، چرا شما فرض کردید که رئیس جمهور از این مرجع برای رئیس جمهور لینکلن در صبحانه دعای ملی استفاده کند؟

هولزر: من فکر می کنم او به شدت تحت فشاری است که خوب همه رئیس جمهورها هستند و به خاطر سپردن قدرت لینکلن، به یاد آوردن اعتماد وی در دعا و همچنین به خاطر سپردن مهارت های رهبری سیاسی وی یک حرکت خوبی است و من امیدوارم که این کار هر رئيس جمهوری را درهر حزبی در عزم و اراده برای تحمل این سختی های غیر قابل تصور تقویت کند. زیرا ما به یاد داریم زمانی که از لینکلن در مورد یکی از ایالات مرزی پرسیدند او گفت: "من می خواهم خدا در کنار من باشد، اما من باید کنتاکی را داشته باشم." آیا او مرد با ایمانی است؟ بله، اما او یک مرد با واقعیت سیاسی نیز است.

مجری: هارولد هولزر، محقق و نویسنده " چگونه آبراهام لینکلن برده داری را در آمریکا به پایان رساند" برای حضورتان دراین برنامه سپاس گذارم.

آبراهام لینکلن: کشوری که برعلیه خود تقسیم شده، پایدار نیست. من اعتقاد دارم که این دولت نمی تواند با نیمی بردگی و نیمی آزادی، سختی ها را تحمل کند. من انتظار ندارم که اتحادیه منحل شود، من انتظار ندارم که این کشور ویران شود اما انتظار دارم که تقسیم شود. یا یکپارچه خواهد بود و یا تقسیم می شود، یا مخالفان برده داری ازگسترش آن جلوگیری می کنند و آن را جایی قرار می دهند که مردم انقراض نهایی آن را باور کنند و یا طرفداران از آن حمایت می کنند تا درجای جای ایالات متحده قانونی شود.

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 3
پویا  | ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۳ شهريور
0
0
پاسخ
سلام.فایل عالی و جامعی است.ممنون
captcha
محمدی  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۴ شهريور
0
0
پاسخ
با سلام.موفق باشید
captcha
پویا  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۴ شهريور
0
0
پاسخ
سلام و خسته نباشید.فایل جالبی بود.با تشکر.موفق باشید
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
مذاکره تاثیر ریاست جمهوری آبراهام لینکن بر سیاست های کنونی آمریکا
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
38%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
14%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
46%